سرطان در آذربایجان‌غربی بیداد می‌کند

سرطان در آذربایجان‌غربی بیداد می‌کند ...
khabaronline.ir ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ سلامت

کلیدواژه ها:#Khabaronline.ir، #آذربایجان‌غربی، #خبرآنلاین، #دانشگاه، #سرطان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در مراسم افتتاح مراکز ۴ گانه پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان در شهرهای مختلف از شرایط بغرنج بیماری سرطان در آذربایجان‌غربی خبرداد.
به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی ، جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در مراسم افتتاح همزمان ٤مرکز تشخیص ، غربالگری و درمان سرپایی سرطان گفت: در سال های ٩٣ و ٩٤ تعداد ٩هزار و ٩٠٠ نفر فرد مبتلا به سرطان در استان تشخیص داده شده بود و هم‌اکنون استان آذربایجان‌غربی با توجه به شیوع مصرف سیگار رتبه اول شیوع سرطان ریه را در کشور دارد.
وی ادامه داد: ‌آذربایجان‌غربی رتبه نخست کشوری را در بخش سرطان سیستم عصبی مردان و رتبه دوم را در بخش زنان داراست ضمن اینکه شایعترین سرطان دربین زنان استان ، سرطان پستان است که در کشور رتبه دوازدهم را داریم.
وی تاکید کرد: سالانه حدود ۵ هزار نفر مبتلا به انواع سرطان در استان شناسایی می شوند بنابراین نیاز به ایجاد مراکز غربالگری دراین استان محروم و مرزی بصورت جدی مشاهده می شود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
نامه 4هزار پزشک به روحانی: سونامی سرطان قلیان را مهار کنید/ امضای مرند...
khabaronline.ir ۱۳۹۳/۰۴/۰۲ سلامت
جامعه > سلامت - بیش از ۴ هزار متخصص پزشکی کشور برای مهار سونامی ‏سرطان (قلیان) از رئیس جمهور در خواست کردند تا بر اساس قوانین موجود ‏جلوی گسترش روز اف...ادامه مطلب»

کارت اعتباری دوران هخامنشیان را ببینید/ ایران پیشتاز ابداعات مالی ...
khabaronline.ir ۱۳۹۵/۰۱/۲۷ تاریخ
اقتصاد > بازار مالی - پادشاهان ایرانی در دوره ﻫﺨﺎﻣﻨﺸیان کارت های اعتباری را برای مقامات حکومتی خود طراحی کرده بودند که کار کارتهای اعتباری امروز را ان...ادامه مطلب»

زلزله تهران، ۴.۵ میلیون کشته می‌دهد/ همه تصمیم‌های شهردار در فاجعه پلا...
khabaronline.ir ۱۳۹۵/۱۲/۰۶ سیاست
زلزله تهران، ۴.۵ میلیون کشته می‌دهد/ همه تصمیم‌های شهردار در فاجعه پلاسکو، غلط بوده است جامعه > شهری - استاد پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی گفت: اگر ...ادامه مطلب»

ساخت اولین آجر بیولوژیکی دنیا با ادرار انسان / عکس ...
khabaronline.ir ۱۳۹۷/۰۸/۰۷ طبیعت
محققان دانشگاه کیپ‌تاون در آفریقای جنوبی از اولین آجر بیولوژیکی ساخته‌شده از ادرار انسان، رونمایی کردند. به گزارش خبرآنلاین، آمریکایی‌ها در سال 2010 ...ادامه مطلب»

تلاش برای بازگشت حال خوش به بزرگ‌ترین خیابان خاورمیانه...
khabaronline.ir ۱۳۹۶/۱۲/۱۲ طبیعت
مشکل «چنارهای ولی‌عصر» سرطان نیست | رییس‌جمهور سه‌شنبه درخت می‌کارد جامعه > شهری - به گفته شهردار تهران 740 چنار 15 ساله از جمعه 11 اسفند (امروز) تا پ...ادامه مطلب»


EOF