وزارت بازرگانی چین از تهیه لیست سیاه این کشور علیه برخی شرکت های خارجی و افراد خبر داد.

وزارت بازرگانی چین از تهیه لیست سیاه این کشور علیه برخی شرکت های خارجی و افراد خبر داد....
ir.sputniknews.com ۱۳۹۸/۰۳/۱۱ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Ir.sputniknews.com، #اخذ_مجوز، #اسپوتنیک، #اپل، #ایالات_متحده، #بازار، #بازرگانی، #تایمز، #تحریم، #ترامپ، #خبر، #دولت، #هواوی، #واردات، #وزارت_بازرگانی، #چین، #چینی

به گزارش اسپوتنیک ، وزارت بازرگانی چین لیست سیاهی از شرکت های خارجی و افرادی که برای فشار به شرکت های چینی تلاش می کنند ، ایجاد خواهد کرد.
اقدام متقابل چین علیه آمریکا در خصوص هوآوی

* * * به نقل از گلوبال تایمز ، این لیست شامل شرکت های خارجی و افرادی می شود که کالاهای چینی را تحریم کرده و اقدامات تبعض آمیز با دلایل غیر تجاری صورت می دهند.
به گفته سخنگوی وزارت بازرگانی چین ، تصمیم به تشکیل این لیست سیاه پس از آن اتخاذ شد که برخی شرکتها خارجی اصول بازار را نقض و واردات کالاهای چینی را ممنوع کرده و همچنین امنیت ملی را تهدید کردند.
پیش از این مدیر امور حقوقی شرکت هوآوی اعلام کرده بود که با قرار گرفتن هواوی در لیست سیاه ایالات متحده ، روش خطرناکی را بر علیه این شرکت آغاز کرده و ممکن است در آینده هر صنعت ، شرکت یا مشتری هدف تحریم های امریکا قرار بگیرد و لذا باید با آن مقابله شود.
در هفته‌های اخیر جنگ تجاری آمریکا و چین بسیار وخیم‌تر شده و بعد از افزایش تعرفه‌های مربوط به اجناس ساخت این دو کشور ، دونالد ترامپ شرکت هواوی را در لیست سیاه وزارت تجارت امریکا قرار داد ، یعنی شرکت‌های امریکایی بدون اخذ مجوز نمی‌توانند با هواوی همکاری داشته باشند. اما در این میان ، دولت چین برای تلافی این تصمیم ، شرکت اپل را تحریم نمی‌کند.
--- ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
«هواوی» اتهامات آمریکا را رد کرد ...
aftabnews.ir ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ اینترنت-آی.تی
بزرگترین سازنده تلفن های هوشمند در جهان اعلام کرد که بر خلاف آنچه آمریکا مدعی شده، در خصوص ارسال و صادرات تجهیزات به سوریه و برخی کشورهای دیگر هیچ جرم...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

پرفروش‌ترین برندهای بازار ژاپن در نیمه اول سال 2016 ...
car.ir ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ خودرو
امروزه ژاپن یکی از چهار تولیدکننده برتر خودرو در دنیاست و از این لحاظ در کنار ممالکی همچون چین، آمریکا و آلمان جای می‌گیرد. این کشور 128 میلیونی از با...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»


EOF