وزیر امور خارجه آمریکا: ترامپ هر کاری برای جلوگیری از جنگ با ایران می‌کند

وزیر امور خارجه آمریکا: ترامپ هر کاری برای جلوگیری از جنگ با ایران می‌کند ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ سیاست

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #امور_خارجه، #ایالات_متحده، #ایران، #ترامپ، #تهران، #جهان_بخش، #خرداد، #دریای_عمان، #سلاح، #سیا، #عمان، #واشنگتن، #وزیر، #وزیر_امور_خارجه

مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد با اینکه ایران « بدون تردید » مسئول حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان بوده است ، اما واشنگتن به دنبال جنگ با تهران نیست.
آقای پمپئو روز یکشنبه ۲۶ خردادماه (۱۶ ژوئن) در گفتگو با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفت: « رئیس‌جمهور ترامپ هر کاری برای جلوگیری از جنگ با ایران می‌کند. ما جنگ نمی‎خواهیم. »
وی تاکید کرد که واشنگتن اقدامات لازم برای تامین امنیت کشتیرانی در منطقه را تضمین می‌کند. آقای پمپئو در ادامه افزود که آمریکا می‌کوشد تا مشکلات منطقه را از طریق دیپلماتیک حل کند.
وزیر امور خارجه ایالات متحده که پیشتر رئیس سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده آمریکا (سیا) بود به خبرنگاران گفت: « سازمان اطلاعات مرکزی ، اطلاعات و مدارک زیادی (در مورد ایران) دارد. جهان بخش زیادی از آنها را خواهد دید. »
آقای پمپئو با تاکید بر مساله هسته‌ای شدن ایران گفت: « ایران به سلاح هسته‌ای دست نخواهد یافت. این هدف ماست. »
وی در پاسخ به تصمیم رئیس‌جمهوری آمریکا برای اعزام نیرو به منطقه خلیج‌فارس گفت: « من دیروز با همتایان خود در سرتاسر جهان تماس گرفتم. مطئمن هستم که ما شرکایی داریم که این تهدیدات (در منطقه) را درک می‌کنند. »
یک ماه پس از آن که چهار کشتی تجاری در ساحل امارات هدف حمله خرابکارانه قرار گرفتند ، بامداد پنج‌شنبه ۲۳ خرداد (۱۳ ژوئن) به دو نفتکش دیگر در دریای عمان حمله شد.
گرچه در این حمله به خدمه دو نفتکش آسیب جدی نرسید اما پیامدهای سیاسی این رویداد آتش تنش میان آمریکا و ایران را شعله‌ورتر کرد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

سنتکام: حوثی‌ها پهپاد ایالات متحده را در یمن با کمک ایران ساقط کردند ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ ارتش
سنتکام، ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شبه‌نظامیان حوثی روز ۱۶ خردادماه (۶ ژوئن) یک پهپاد ام‌کیو-۹ متعلق به ...ادامه مطلب»

امریکا مأیوس از اروپا برای تشکیل ائتلاف در تنگه هرمز، به آسیا و استرال...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۵/۱۴ ارتش
مایک پمپئو، وزیر امور خارجه و مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا در حالی عازم آسیا و اقیانوسیه شده‌اند که دولت واشنگتن تاکنون در همراه کردن متحد...ادامه مطلب»

واکنش‌های جهانی به تحریم ایران؛ مسکو: دوران ضرب‌الاجل به سر آمده است ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ اخبار
دور جدید تحریم های آمریکا بر ضد ایران که از روز دوشنبه ۵ نوامبر/۱۴ آبان اجرایی شد به اذعان کارشناسان هدفمندترین و سنگین‌ترین مجازات‌هایی است که تا کنو...ادامه مطلب»


EOF