افزایش 650 درصدی صادرات نفت ایران به ژاپن

افزایش 650 درصدی صادرات نفت ایران به ژاپن ...
asriran.com ۱۳۹۳/۰۳/۱۰ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #آژانس_بین_المللی_انرژی، #اتحادیه_اروپا، #ارتباط، #اروپا، #ایران، #ایرانی، #تحریم، #ترکیه، #رویترز، #صادرات، #عصر_ایران، #هند، #واردات، #وزارت_اقتصاد، #پاریس، #چین، #ژاپن، #ژنو، #کره، #کره_جنوبی

ژاپن یکی از مشتریان نفت خام ایران است که در چند سال اخیر تحت تاثیر فشارهای شدید آمریکا و تحریم های اتحادیه اروپا ، مجبور شد به صورت پلکانی ، واردات نفت از ایران را کاهش بدهد.
واردات نفت ژاپن از ایران به میزان کم سابقه ای افزایش یافت.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز ، صادرات نفت ایران به ژاپن در ماه آوریل گذشته نسبت به مدت مشابه در سال قبل از آن ، 650 درصد افزایش داشته است.

وزارت اقتصاد ، بازرگانی و صنعت ژاپن با اعلام این آمار اضافه کرد: صادرات نفت ایران به ژاپن با رشد 654 درصدی به رقم 56 هزار و 934 هزار بشکه در روز رسید.

ژاپن یکی از مشتریان نفت خام ایران است که در چند سال اخیر تحت تاثیر فشارهای شدید آمریکا و تحریم های اتحادیه اروپا ، مجبور شد به صورت پلکانی ، واردات نفت از ایران را کاهش بدهد.

ژاپن با کاهش 6 ماه به 6 ماه واردات نفت خام از ایران توانسته است برای ادامه واردات نفت از ایران ، از آمریکا مجوز دریافت کرد. این مجوزها ، 6 ماهه است و در صورت ادامه کاهش واردات ژاپن از نفت ایران ، تمدید خواهد شد. موضوع تحریم های بیمه ای اتحادیه اروپا علیه نفتکش های ایرانی یکی از مهمترین معضلات و دلایل کاهش صادرات نفت ایران به ژاپن بود.

با این حال پس از توافق ژنو میان ایران و گروه 1+5 ، روند کاهشی صادرات نفت ایران متوقف شد.
در بخشی از توافق ژنو آماده است آمریکا فشارها و اقدامات خود را برای ادامه کاهش صادرات نفت ایران متوقف می کند و ایران می تواند به میزان فعلی ، به صادرات نفت خود ادامه دهد.

صادرات نفت ایران به هنگام توافق ژنو در آذرماه گذشته ، حدود یک میلیون بشکه در روز بود. در توافق ژنو ، بخشی از تحریم های ایران به ویژه در بخش بانکی نیز به حالت تعلیق درآمد که این موضوع در افزایش صادرات نفت ایران تاثیرگذار بوده است.

در همین ارتباط براساس گزارش های بین المللی صادرات نفت ایران در ماه می گذشته شاهد رشد بوده است.
براساس گزارش های منتشر شده توسط رویترز و برپایه حرکت نفتکش ها ، صادرات نفت خام ایران در ماه می گذشته به رقم یک میلیون و 380 هزار بشکه در روز رسید.

خبرگزاری رویترز به نقل از یکی از منابع خود نوشت: صادرات نفت ایران از رقم یک میلیون و 100 هزار بشکه در ماه آوریل گذشته به رقم یک میلیون و 380 هزار بکشه در روز در ماه می گذشته رسید. این آمار توسط آژانس بین المللی انرژی منتشر شده است که مقر آن پاریس است.

این منبع اضافه کرد: کل صادرات نفت ایران در ماه می گذشته افزایش یافت. بسیاری از نفتکش ها از سوی ایران به سمت ترکیه رفته اند. چین هم واردات خود از ایران را افزایش داده است.

چین ، هند ، کره جنوبی و ژاپن ، به ترتیب بزرگترین وارد کنندگان نفت خام از ایران است.

صادرات نفت خام ایران تا حدود سه سال پیش حدود 2.5 میلیون بشکه در روز بود اما با فشارها و تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا ، این رقم به حدود 600 تا 800 هزار بشکه در روز کاهش یافته بود.
------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

«هواوی» اتهامات آمریکا را رد کرد ...
aftabnews.ir ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ اینترنت-آی.تی
بزرگترین سازنده تلفن های هوشمند در جهان اعلام کرد که بر خلاف آنچه آمریکا مدعی شده، در خصوص ارسال و صادرات تجهیزات به سوریه و برخی کشورهای دیگر هیچ جرم...ادامه مطلب»

واکنش‌های جهانی به تحریم ایران؛ مسکو: دوران ضرب‌الاجل به سر آمده است ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ اخبار
دور جدید تحریم های آمریکا بر ضد ایران که از روز دوشنبه ۵ نوامبر/۱۴ آبان اجرایی شد به اذعان کارشناسان هدفمندترین و سنگین‌ترین مجازات‌هایی است که تا کنو...ادامه مطلب»

راهکار جدید ایران برای دور زدن تحریم های نفتی ...
tadbirkhabar.com ۱۳۹۳/۰۵/۲۹ اقتصاد
روزنامه اماراتی گلف نیوز مدعی شد راهکار جدید ایران برای دور زدن تحریم های نفتی روزنامه اماراتی گلف نیوز مدعی شده ایران راهی یافته است که با افزایش می...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»


EOF