جستجو:کلیدواژه=اهورامزدا

خبرگزاری سازمان تبلیغات: هرچه به نام تمدن هخامنشی گفته می‌شود هیچ‌ پای...
entekhab.ir ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ تاریخ
خبرگزاری مهر: درباره دوران هخامنشیان کتاب‌های بسیاری در ایران و جهان منتشر شده که اکثرا از تاریخی درخشان حکایت دارند. ما همچنین از پادشاهان هخامنشی به...ادامه مطلب»

وقتی طلای داریوش هخامنشی را آب کردند (فیلم)...
asriran.com ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ تاریخ
داستان این قسمت از «ایران به روایت آثار»، سرنوشت غم‌انگیز یک شی‌ء تاریخی ایران است. عصر ایران؛ محسن ظهوری ـ لوح طلای هخامنشی، به‌جا مانده از دوره دار...ادامه مطلب»

اسطوره ایرانی که آخر زمانی است ...
isna.ir ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ تاریخ
یکی از اسطوره‌های فراموش شده ایرانی «ماتیکان یوشت فریان» است که زمانی در مقام اعتبار در کنار اساطیری مثل «آرش کمانگیر»، «گرشاسپ پهلوان»، «جمشید»، «هوش...ادامه مطلب»

کوروش، نمونه برجسته تجاوز تاریخ به اسطوره...
khabareno.com ۱۳۹۵/۰۱/۱۷ تاریخ
کوروش، نمونه برجسته تجاوز تاریخ به اسطوره یکی از مهم ترین شاخص های تحلیل و جست و جو در مفهوم «هویت ایرانی» کاویدن تاریخ باستان است. این که در طول تار...ادامه مطلب»

محصولات طرح سنتی: همه جیز درباره ترمه و محصولات تولید شده از پارچه ترم...
artemisia.ir ۱۳۹۴/۰۶/۰۱ بازرگانی
همه جیز درباره ترمه و محصولات تولید شده از پارچه ترمه ترمه چیست؟ ترمه، نوعی پارچه گرانبهای بافته‌شده از الیاف بسیار لطیف است که از صنایع دستی نساجی ن...ادامه مطلب»

نام روزها درتقویم باستانی...
hdabir.com ۱۳۹۴/۰۲/۲۸ فرهنگ
اسامي روزهای هر ماه در تقويم باستاني به شرح زير مي‌باشد: 1. نخستين روز هر ماه روز هرمزد يا اهورامزدا است كه نام ستارۀ مشتري هم هست و اهورا مزدا خداي ...ادامه مطلب»

سپندارمذ، روز گرامیداشت زنان در ایران باستان خجسته باد ...
facebook.com ۱۳۹۳/۱۱/۲۹ فرهنگ
سپندارمذگان یکی‌ از جشن‌هایِ ایرانی که روز ۲۹ بهمن ماه برگزار میشود ، روز پاسداشت زن و زمین در این روز مردان، همسران خویش را بر تخت مینشاندند از آنها...ادامه مطلب»

لنج سازی؛ میراث ملموس فرهنگی جهان که رو به فراموشی می‌رود - خبرگزاری م...
mehrnews.com ۱۳۹۳/۱۰/۰۷ تاریخ
فرهنگ > صنایع فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و نهادهای مرتبط باید برای لنج سازی -این میراث ملموس فرهنگی جهان- فکر تازه‌ای بکنند تا شاید جوان‌ترها هم به سر...ادامه مطلب»

به بهانه سالروز کودتای 1332 اَمُرداد و مصدق ...
asriran.com ۱۳۹۳/۰۵/۲۹ تاریخ
در هنگامه‌کشمکش‌ها شماری از انگليسي‌ها پيشنهاد كردند نام ميدان ترافالگار را ــ كه يادگار پيروزي انگليسي‌ها در نبرد معروف ترافالگار و نابودی نیروی دريا...ادامه مطلب»

خردبان - راه در جهان یکی است, و آن راستی است...
kheradban.blogfa.com ۱۳۹۳/۰۳/۱۸ فرهنگ
راه در جهان یکی است, و آن راستی است ای مردان و ای زنان، به درستی بدانیدکه در این جهان دروغ فریبنده است، از آن بگسلید و آنرا مگسترانید و این را بد...ادامه مطلب»


صفحه:


EOF