جستجو:کلیدواژه=جبال

امریکا مأیوس از اروپا برای تشکیل ائتلاف در تنگه هرمز، به آسیا و استرال...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۵/۱۴ ارتش
مایک پمپئو، وزیر امور خارجه و مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا در حالی عازم آسیا و اقیانوسیه شده‌اند که دولت واشنگتن تاکنون در همراه کردن متحد...ادامه مطلب»

چهارمین جاده زبیای جهان چگونه ساخته شد؟ ...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۶/۱۵ اقتصاد
اواخر دوره قاجار، جاده‌ای بین کرج - چالوس وجود نداشته و تنها یک مسیر خاکی و مالرو، راه دسترسی به روستاهای این منطقه را تشکیل می‌داده اما به گونه‌ای نب...ادامه مطلب»

اوضاع بندر لنگه در سال 1301...
donya-e-eqtesad.com 08/02/1923 تاریخ
گروه تاریخ و اقتصاد: آنچه می‌خوانید متن گزارش نایب‌الحکومه بندر لنگه به ریاست حکومت بنادر است که در تاریخ 28 بهمن‌ماه سال 1301 هجری شمسی نوشته شده است...ادامه مطلب»

تصرف اصفهان توسط مرداویج زیاری ...
fa.wikipedia.org 11/12/933 تاریخ
فتح اصفهان و خوزستان اشاره به لشکرکشی‌های مرداویج زیاری در ۳۲۱ و ۳۲۲ هجری دارد. اصفهان که پیشتر از جانب خلیفه به فرزندان یاقوت اهدا شده‌بود، در این دو...ادامه مطلب»

جنگ جبال و تصرف همدان توسط مرداویچ زیاری ...
1host2u.com 16/07/931 تاریخ
فتح جبال مجموعه‌ای از لشکرکشی‌های مرداویج زیاری در سال ۳۱۹ هجری قمری بود که منجر به گسترش مرزهای قلمرو و نزدیکی موقت او با خلافت عباسی شد. در پی این پ...ادامه مطلب»

بپاخیزی دیودستیان (ساجیان) در آذربایجان برای تامین تمامیت ایران و حاکم...
parseed.ir 28/05/879 تاریخ
زمانی که در هر گوشه ایران، یک ایرانی بپاخاسته و جان بر کف نهاده بود تا تمامیت و حاکمیت ملی میهن گرامی و باعظمت مان را تامین کند، ۲۸ ماه مه سال ۸۷۹ میل...ادامه مطلب»

زمین‌لرزه ۲۳۵ دامغان ...
parseed.ir 22/12/856 تاریخ
زمین‌لرزه ۲۳۵ دامغان زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۷٫۹ بود که در ۲ دی سال ۲۳۵ خورشیدی، ایران را لرزاند. گفته می‌شود که مرکز این زمین‌لرزه دقیقاً در زیر شهر دا...ادامه مطلب»


صفحه:


EOF