جستجو:کلیدواژه=زرتشتی

اسطوره ایرانی که آخر زمانی است ...
isna.ir ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ تاریخ
یکی از اسطوره‌های فراموش شده ایرانی «ماتیکان یوشت فریان» است که زمانی در مقام اعتبار در کنار اساطیری مثل «آرش کمانگیر»، «گرشاسپ پهلوان»، «جمشید»، «هوش...ادامه مطلب»

نماینده زرتشتی شورای شهر یزد: متاسفم از اين همه تنگ‌نظری...
aftabnews.ir ۱۳۹۶/۰۷/۲۱ سیاست
فرزند شهید پاک نژاد تهدیدکرد اگر اعتبارنامه عضو زرتشتی تصویب نشود استعفا می دهد... آفتاب‌‌نیوز : سپنتا نیکنام، عضو شورای شهر یزد در دوره چهارم و منت...ادامه مطلب»

جشن زایش اشوزرتشت در تهران برگزار شد(۱)...
amordadnews.com ۱۳۹۶/۰۱/۰۸ تاریخ
خبرنگار امرداد: آریا جوانمردی جشن زایش اشوزرتشت یکشنبه ششم فروردین‌ماه ۱۳۹۶ خورشیدی در مارکار تهران‌پارس برگزار شد. خبرنگار امرداد: آریا جوانمردی جش...ادامه مطلب»

دونالد ترامپ در بیانیه‌ای نوروز را تبریک گفت ...
bbc.com ۱۳۹۶/۰۱/۰۲ فرهنگ
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در بیانیه‌ای عید نوروز را به ایرانیان و ملت‌های تمام کشورهایی که آن را جشن می‌گیرند تبریک گفته است. آقای ترامپ در این...ادامه مطلب»

سپندرارمذگان 5 اسفند است نه 29 بهمن!...
beytoote.com ۱۳۹۵/۱۲/۰۳ فرهنگ
تاریخ دقیق سپندارمذگان چند سالی است که با ایده جشن سپندارمذگان اسفندگان به جای ولنتاین به عنوان روز عشق و زن و مادر آشناتر شدیم اما عجیب است که هرچ...ادامه مطلب»

چرا فردوسی و شاهنامه ی او در جهان بی همتاست ؟ ...
shahnamehpajohan.ir ۱۳۹۵/۰۹/۲۶ هنر
مرتضی ثاقب فر چکیده : انگیزه در نوشتن این جستار (مقاله) اظهار نظری است که در نشستی ، از دو زبان شناس گرامی ایرانی شنیدم که این سخن را که « فردوسی آفری...ادامه مطلب»

اعتراض نماینده زرتشتیان به امام جمعه اصفهان ...
fardanews.com ۱۳۹۵/۰۸/۰۱ سیاست
نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی در نامه ای به اظهارات اخیر امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در مورد دوگانه پرست خواندن زرتشتیان، اعت...ادامه مطلب»

کوروش، نمونه برجسته تجاوز تاریخ به اسطوره...
khabareno.com ۱۳۹۵/۰۱/۱۷ تاریخ
کوروش، نمونه برجسته تجاوز تاریخ به اسطوره یکی از مهم ترین شاخص های تحلیل و جست و جو در مفهوم «هویت ایرانی» کاویدن تاریخ باستان است. این که در طول تار...ادامه مطلب»

آهنگ و وزن در «گاتها»، سرودهاي جاودانه‌ي اشوزرتشت ...
yataahoo.com ۱۳۹۴/۱۰/۰۶ هنر
واژه‌ی «گات» در اوستا با حرف‌های «گ.ا.ث» نوشته شده و فرهنگیان آن را به خط خود «گاتهه» یا Gatheha می‌نویسند و «گات» می‌خوانند. «گاث»، در زبان پهلوی «گا...ادامه مطلب»

نگاهی به ” سرزمین گیلان” در اولین سال های قرن نوزدهم...
gaahang.com ۱۳۹۴/۰۷/۲۸ تاریخ
نویسنده: الکساندر چودزکو مترجم: سیروس سهامی چاپ دوم/ ۱۳۸۸٫ نشر فرهنگ ایلیاا ———– بخش پایانی ———— علی صدیقی/ شهروند / عصر...ادامه مطلب»


صفحه:


EOF