جستجو:کلیدواژه=شاه عباس

شیر و خورشید چیست؟ ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ تاریخ
شیر و خورشید نشانی است که تا پیش از انقلاب ایران در سال ۱۳۵۷ نماد ملی ایران بود. این نشان آمیزه‌ای از فرهنگ‌های کهن میان‌رودان، ایران، تازی، ترک، یهود...ادامه مطلب»

جنگ ایران و عثمانی (۱۶۳۹–۱۶۲۳) ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ تاریخ
جنگ صفویان و عثمانی (۱۶۳۹–۱۶۲۳) از آخرین مجموعه جنگ‌ها میان امپراتوری صفوی و امپراتوری عثمانی است که میان این دو قدرت خاور نزدیک برای دستیابی به میان‌...ادامه مطلب»

با پیکر رضاشاه چه کنیم؟ ...
isna.ir ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ تاریخ
«من با آن‌ که مطمئن هستم برای انتشار این نوشته ناسزاهای بسیاری خواهم شنید اما بنابر وظیفه روشنفکری و برای مصالح جمهوری اسلامی و آینده این سرزمین، این ...ادامه مطلب»

کوچ ارامنه د‌ر عهد‌ شاه عباس...
donya-e-eqtesad.com ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ تاریخ
1603م سال اد‌امه نبرد‌های ایران صفوی و امپراتوری عثمانی بود‌. سپاهیان صفوی پس از ورود‌ به تبریز ‏به سرعت پیشروی کرد‌ند‌ و د‌ر مسیر حرکت خود‌ وارد‌ جلف...ادامه مطلب»

جزایر ایرانی خلیج فارس ...
020.ir ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ طبیعت
حمیده احمدیان راد خلیج فارس وقتی در اکثر نقاط کشور مردم از برف و سرما در مضیقه قرار می گیرند، بیشتر جزایر خلیج فارس دوره آب و هوای دلپذیرشان را سپری م...ادامه مطلب»

ایران و ارمنستان؛ مروری کوتاه بر روابط تاریخی و کهن دو ملت به بهانه لغ...
alikonline.ir ۱۳۹۵/۰۶/۳۱ تاریخ
ارامنه از روزگاران بسیار کهن در میان ایرانیان می زیسته اند و با آنان روابط نزدیکی داشته اند. هر دو ملت دارای ریشه های مشترک قومی و اجتماعی هستند. تاثی...ادامه مطلب»

مجموعه گنجعلیخان : مسجد گنجعلی‌خان، مسجد اختصاصی حاکم کرمان + تصاویر ...
tasnimnews.com ۱۳۹۵/۰۶/۲۶ تاریخ
خبرگزاری تسنیم: مسجد گنجعلی‌خان، در ضلع شمال شرقی میدان گنجعلی‌خان کرمان واقع شده که حدود سال ۱۰۰۷ هجری قمری توسط گنجعلی‌خان حاکم منصوب شاه عباس صفوی...ادامه مطلب»

خشک شدن باغ های پسته در کرمان ...
asriran.com ۱۳۹۵/۰۶/۱۵ طبیعت
به گفته فیروز آبادی بسیاری از ساکنان روستایش به شهرها مهاجرت کرده و به کارهایی چون کارگری یا رانندگی اشتغال دارند. او می گوید اگر 10 سال دیگر به اینجا...ادامه مطلب»

نماد فرهنگ دوستی با حیوانات و تامل با طبیعت ایرانیان در خمینی شهر تخری...
iew.ir ۱۳۹۴/۰۸/۲۹ طبیعت
نماد فرهنگ دوستی با حیوانات و تامل با طبیعت ایرانیان در خمینی شهر تخریب شد ۲۸ آبان ۱۳۹۴ پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): متاسفان...ادامه مطلب»

بررسی «نسبت فرهنگ و طبیعت» به بهانه روز جهانی فلسفه ...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۸/۲۰ طبیعت
نشست روز جهانی فلسفه با موضوع «ما و طبیعت» به همت انجمن فلسفه میان فرهنگی و گروه فلسفه دانشکده ادبیات و علوم‌انسانی دانشگاه تهران 19 آبان ماه در دانش...ادامه مطلب»


صفحه:


EOF