جستجو:کلیدواژه=قرون وسطی

پاسخ تند سردار سلیمانی به ترامپ: من حریف تو هستم ...
fararu.com ۱۳۹۷/۰۵/۰۴ ارتش
سردار سلیمانی گفت: شما بعد از ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۸ با ۱۱۰ هزار سرباز چه غلطی کردید؟ امروز دارید برای گفت‌وگو پیش طالبان التماس می‌کنید. یادتان رفته برای سرباز...ادامه مطلب»

کاهو گیاهی یک‌ساله از خانوادهٔ گل مینا یا گل آفتابگردان کاسنیان است. ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ سلامت
کاهو گیاهی یک‌ساله از خانوادهٔ گل مینا یا گل آفتابگردان کاسنیان است. کاهو بیشتر به صورت سبزی پرورش می‌یابد ولی در مواقعی به صورت ساقه یا بذر نیز یافت ...ادامه مطلب»

چگونگی به وجود امدن سنگ پا ؟ ...
rahafun.com ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ سلامت
سنگ پا از کجا می‌آید؟ سنگ پا نوعی سنگ آذرین است که از سرد شدن گدازه‌های آتشفشانی شکل می‌گیرد. آتشفشان‌شناسان می‌گویند سنگ‌پا درواقع از صخره‌های درحال ...ادامه مطلب»

حافظ خوانی در خون ایرانی‌هاست ...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۷/۲۲ اخبار
صبح روز شنبه 6 دسامبر 2014 خانم بیانکا ماریا اسکارچیا آمورتتی طبق قرار قبلی، مرا در منزلشان، که ویلایی است دو طبقه با باغی پرگل و ورودیش به روی دیوار ...ادامه مطلب»

باد آمد و گل بر سر میخواران ریخت: مهستی گنجوی ...
ganjoor.net ۱۳۹۳/۱۲/۲۶ هنر
باد آمد و گل بر سر میخواران ریخت یار آمد و می در قدح یاران ریخت آن عنبر تر رونق عطاران بُرد و آن نرگس مست خون هشیاران ریخت شعر پارسی از مهستی گنجوی ht...ادامه مطلب»

خواص درمانی گشنیز خواص درمانی گشنیز و تخم گشنیز-پرشین پرشیا...
persianpersia.com ۱۳۹۳/۱۰/۱۵ سلامت
گشنیز گیاه بومی جنوب اروپا و مناطق مدیترانه است و در بیشتر نقاط ایران نیز می روید. از زمان های قدیم وجود داشته و حتی مورد مصرف مصری ها بوده است. بقرا...ادامه مطلب»

سد کریت طبس شگفت انگیزترین دستاورد قرون وسطایی/ سازه‌ای که 550 سال بل...
mehrnews.com ۱۳۹۳/۰۹/۰۳ تاریخ
طبس- خبرگزاری مهر: سد کریت طبس با ارتفاع 60 متر برای مدت 550 سال بلندترین سد جهان محسوب می شد و یکی از بزرگترین شاهکارهای صنعت مهندسی ساختمان به شمار ...ادامه مطلب»

گیاهان دارویی: فواید گل ماهور یا خرگوشک ...
1host2u.com ۱۳۹۳/۰۲/۰۷ زندگی سبز
گل ماهور یا خرگوشک (نام علمی جنس: Verbascum )، گلی است خاص در منطقه آسیا و اروپا و مدیترانه. این گیاه دارای حدود 350 گونه در جهان است، که حدود 40 گونه...ادامه مطلب»

گیاهان دارویی: آویشن معجزه شیراز ...
1host2u.com ۱۳۹۲/۱۰/۰۸ زندگی سبز
آویشن (Avishan) به عنوان گیاه طبی قرن ها مورد توجه ایرانیان بوده است و بی‌شک آویشن یکی از گران بها ترین گیاهان دارویی روی زمین است، زیرا مواد گوناگون ...ادامه مطلب»

مجله مهر - مجسمه‌ای که امریکا به ایران پس داد چیست؟/عکس...
webzine.mehrnews.com ۱۳۹۲/۰۷/۰۹ اخبار
مجسمه‌ای که امریکا به ایران پس داد چیست؟/عکس رئیس سازمان میراث فرهنگی امروز با یک «شیردال» تاریخی به ایران بازگشت. مجسمه ای که گفته می شود در سال 200...ادامه مطلب»


صفحه:


EOF