جستجو:کلیدواژه=نظمیه

هم‌عقیده من در این شهر و مملکت بسیار است/ بخش‌هایی از متن بازجویی میرز...
tarikhirani.ir ۱۳۹۸/۰۴/۲۱ تاریخ
گلاب پارسا تاریخ ایرانی: متن بازجویی از میرزا رضای کرمانی، ضارب ناصرالدین شاه قاجار، متنی خواندنی است. پاسخ و پرسش‌هایی است که فی‌نفسه تصویری واقعی ا...ادامه مطلب»

افکارنيوز - کلماتی جدی با کاربرد طنز...
afkarnews.ir ۱۳۹۲/۰۵/۱۹ اخبار
گروه فرهنگ و هنر ؛ وقتی مهران مدیری و رامین ناصرنصیر در یک برنامه طنز، برای دست انداختن و شوخی با جریان معادل‌سازی کلمات، «کش‌لقمه» را جایگزین «پیتزا»...ادامه مطلب»

سالمرگ رئیس‌الوزرای ایران/ حسن پیرنیا درگذشت...
farsnews.com 21/11/1935 تاریخ
سالمرگ رئیس‌الوزرای ایران/ حسن پیرنیا درگذشت میرزا حسن‌خان پیرنیا مشهور به مشیرالدوله نماینده پیشین مجلس شورای ملی و رییس‌الوزرای چند دورۀ ایران، ۲۹ آ...ادامه مطلب»

اصغر قاتل اعدام شد...
1host2u.com 27/06/1934 تاریخ
بامداد ششم تیرماه ۱۳۱۳، علی‌اصغر بروجردی، قاتل مشهور زنجیره‌ای که مطابق قانون محکوم به اعدام شده بود، در میدان سپه تهران در برابر ادارۀ کل نظمیه به دا...ادامه مطلب»

تعطیلی کار قصاب‌های شکسته بند! ...
donya-e-eqtesad.com 23/10/1929 تاریخ
عبدالمهدی رجائی : از مشخصات دنیای قدیم، انجام امر طبابت توسط افراد غیرمتخصص بوده است. موضوعی که هنوز هم رگه‌های آن در فرهنگ ما جریان دارد. بیشتر و بیش...ادامه مطلب»

سرهنگ پولادین به دستور رضا شاه اعدام شد...
1host2u.com 14/02/1928 تاریخ
در شهریور ماه ۱۳۰۵ سرهنگ پولادین به همراه بردارش و عده‌ای دیگر به جرم شرکت در کودتا علیه رضاشاه دستگیر شدند. حکم اعدام دادگاه در روز ۲۳ بهمن ۱۳۰۶ صادر...ادامه مطلب»

لایحه اجباری شدن آبله کوبی...
donya-e-eqtesad.com 03/02/1927 تاریخ
گروه تاریخ و اقتصاد: سال 1270هـ/ 1854م، آغاز یک دوره پیشرفت بیماری وبا در شهرهای مختلفی چون اصفهان، شیراز و... بود که، تا سال 1284هـ، همچنان جان بسیار...ادامه مطلب»

قانون انتخابات مجلس شورای ملی مصوب ۱۳۰۴۰۷۰۱۲ ...
fa.wikisource.org 04/10/1925 تاریخ
قانون انتخابات مجلس شورای ملی مصوب ۱۳۰۴۰۷۰۱۲ فصل اول در کلیات ماده اول ماده اول - عده نمایندگان ملت برای مجلس شورای ملی در مملکت ایران یکصد و سی و شش ...ادامه مطلب»

نگاهی به پیامدهای جنگ جهانی‌اول بحران احتکار...
donya-e-eqtesad.com 28/11/1918 اقتصاد
سهیلا فارسانی ترابی: مشکلی که در بحران‌های اقتصادی و تورم‌های شدید بروز می‌کند وضعیتی است که در اصطلاح اقتصادی به آن «انتظار تورمی» ‌می‌گویند و در شرا...ادامه مطلب»

نسل‌کشی ارمنی‌ها توسط امپراتوری عثمانی ...
parseed.ir 24/04/1915 تاریخ
نسل‌کشی ارمنی‌ها (به ارمنی:Հայոց Ցեղասպանություն، به ترکی استانبولی:Ermeni Soykırımı) که گاهی با عناوین دیگری چون هولوکاست ارامنه، کشتار ارامنه و نیز ...ادامه مطلب»


صفحه:


EOF