جستجو:کلیدواژه=پهلوانی

هیات زورخانه: ورزش زورخانه‌ای زنان ممنوع است...
asriran.com ۱۳۹۹/۰۳/۲۸
با توجه به تاریخ ۴ هزار ساله ورزش و رعایت آداب و سنت ها، بدعت بردار نبوده که زنان وارد گود زورخانه ای شوند و ورزش کنند. رئیس هیات زورخانه و پهلوانی ا...ادامه مطلب»

رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی استعفا کرد آنچه زجری کشنده دارد «فقر...
asriran.com ۱۳۹۷/۰۸/۱۰
آنچه زجری کشنده دارد «فقر»و «مظلومیت» خانواده کشتی است...در این چند سال تلاش کردم آنهایی که رجالند و بالانشین، این مظلومیت را بفهمند اما.... .... رسو...ادامه مطلب»

تاریخ ایران: کیا افراسیاب چلاوی که بود؟ ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۵/۱۲/۲۰ تاریخ
*** نقشۀ چلاویان تبرستان کیا افراسیاب چُلاوی سیاست‌مدار، شاعر، سپهسالار و فرمانروای طبرستانی از خاندان چلاویان بود. افراسیاب در ابتدا توسط حسن دوم، حا...ادامه مطلب»

چرا فردوسی و شاهنامه ی او در جهان بی همتاست ؟ ...
shahnamehpajohan.ir ۱۳۹۵/۰۹/۲۶ هنر
مرتضی ثاقب فر چکیده : انگیزه در نوشتن این جستار (مقاله) اظهار نظری است که در نشستی ، از دو زبان شناس گرامی ایرانی شنیدم که این سخن را که « فردوسی آفری...ادامه مطلب»

بیا تا گل برافشانیم و می در ساغر اندازیم...
1host2u.ir ۱۳۹۵/۰۸/۲۲ هنر
شعر فارسی حافظ شیرازی غزل 374- بيا تا گل برافشانيم و مي در ساغر اندازيم بیا تا گل برافشانیم و می در ساغر اندازیم فلک را سقف بشکافیم و طرحی ...ادامه مطلب»

محمدعلی کلی یک جان سخت ِ خوشبخت! ...
asriran.com ۱۳۹۵/۰۳/۱۸ مردم
محمدعلی از حضور در ارتش آمریکا برای جنگ ویتنام سر باز زد و اعلام کرد که هرگز به روی هم نوعان ویتنامی خود آتش نمی‌گشاید/ اگرچه عده ای او را خائن به وطن...ادامه مطلب»

شعبانی بهار: ورزش پهلوانی و زورخانه ای ریشه در فرهنگ مردم ایران دارد ...
www7.irna.ir ۱۳۹۵/۰۳/۱۲
تهران - ایرنا - معاون ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان، ورزش پهلوانی و زورخانه ای را یکی از رشته های فرهنگی و تاریخی ایران دانست و گفت: به عقیده من این...ادامه مطلب»

هما، سیمرغ افسانه‌ای ایران‌ باستان ...
nasour.net ۱۳۹۴/۱۱/۰۴ تاریخ
هما، سیمرغ افسانه‌ای ایران‌ باستان :: مهدی چلا‌نی هما نام یکی از پرندگان اسطوره‌ای- افسانه‌ای ایران است که نقش مهمی‌ در داستان‌های شاهنامه دارد. کنامش...ادامه مطلب»

شش باشگاه ورزشی تهران پلمب شد ...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۶/۱۴
معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان تهران از پلمب شش باشگاه متخلف در پایتخت خبر داد. ایران آنلاین/ حسن میرزا آقابیک افزود: بازدید از یک هزار ...ادامه مطلب»

پهلوان اسفندیار با یک شیر زندگی می کند! + عکس اسفندیار یارمحمدی یا پ...
jamejamonline.ir ۱۳۹۴/۰۵/۰۶ طبیعت
اسفندیار یارمحمدی یکی از پهلوانان قدیم ایران است که ۸۰ سال سن دارد و در کرمانشاه متولد شده و سال هاست که در شهرستان بروجن چهارمحال و بختیاری زندگی می ...ادامه مطلب»


صفحه:


EOF