قدردانی علما و مراجع تقلید از خدمات دولت یازدهم در بخش درمان و سلامت

قدردانی علما و مراجع تقلید از خدمات دولت یازدهم در بخش درمان و سلامت ...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ اخبار

کلیدواژه ها:#Dolat.ir، #آیت_الله، #ارتباط، #اردبیلی، #استقلال، #اسلامی، #الله، #امور_خارجه، #انقلاب، #ایران، #برجام، #بیمارستان، #بیمه، #تاریخ، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #جوادی، #حسین_وحید_خراسانی، #خوشحال، #دولت، #دولت_یازدهم، #دکتر_روحانی، #رمضان، #روحانی، #سلامت، #سید_حسن_قاضی_زاده_هاشمی، #طرح_تحول_سلامت، #عبدالله_جوادی_آملی، #علما، #علوی، #قم، #مرجع، #مردم، #مقدس، #مهربانی، #موافقت، #موسوی، #موسی، #موفقیت، #مکارم_شیرازی، #ناصر_مکارم_شیرازی، #هاشمی، #ورزش، #وزارت_امور_خارجه، #وزارت_بهداشت، #وزیر، #وزیری، #پایگاه_اطلاع_رسانی_دولت، #چهارشنبه

حضرات آیات و مراجع عظام ناصر مکارم شیرازی ، صافی گلپایگانی ، وحید خراسانی ، موسوی اردبیلی ، نوری همدانی ، جوادی آملی ، شبیری زنجانی ، جعفر سبحانی و محمد علی علوی گرگانی ضمن بر شمردن نقطه های مثبت دولت در بخش سلامت و درمان ، به صورت ویژه از وزیر بهداشت تجلیل کردند
مراجع تقلید و علمای قم روز پنجشنبه در دیدار با دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی از خدمات و فعالیت های دولت یازدهم در بخش درمان و سلامت تقدیر و خواهان توسعه این اقدامات در بخش های مختلف کشور شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از یرنا ، حضرات آیات و مراجع عظام ناصر مکارم شیرازی ، صافی گلپایگانی ، وحید خراسانی ، موسوی اردبیلی ، نوری همدانی ، جوادی آملی ، شبیری زنجانی ، جعفر سبحانی و محمد علی علوی گرگانی ضمن بر شمردن نقطه های مثبت دولت در بخش سلامت و درمان ، به صورت ویژه از وزیر بهداشت تجلیل کردند.
برخی مراجع عظام تقلید نیز در ارتباط با برجام مطالبی را بیان کردند و خواهان رعایت انصاف و دقت در اجرای این مساله ملی شدند.
** آیت الله حسین وحید خراسانی از مراجع تقلید گفت: دولت تلاش گسترده را جهت خدمت به مردم انجام داده ، سلام مخصوص مرا به دکتر روحانی رئیس جمهوری برسانید. وی به موضوع اهمیت سلامت اشاره کرد و گفت: سلامت اهم مطالب است و هر امر انسان عملا و اخلاقا متوقف به سلامت است. وی گفت: این وزارتخانه توفیقات بسیاری داشته که از خدمات شما حقا و انصافا قدردانی می کنم.وی با اشاره به اهمیت درست صحبت کردن گفت: باید با دنیا با حسن کلام صحبت کرد و این دستور دین است و اسلام نیز بر این امر تاکید دارد. این مرجع تقلید با اشاره به خدمات دکتر ظریف در وزارت امور خارجه و دکتر هاشمی در وزارت بهداشت گفت: حقا و انصافا باید از تلاش های آقای ظریف در وزارت امور خارجه و دکتر هاشمی در وزارت بهداشت قدرانی کرد و هر دو وزیر با دقت کار کرده و به رفع مشکلات می پردازند.
**آیت الله ناصر مکارم شیرازی در این زمینه گفت: دولت و وزارت بهداشت بدون مجامله(چرب زبانی) در حوزه سلامت تحول ایجاد کردند ولی به این وضعیت اکتفا نکنیم و باید جلوتر برویم.
وی ادامه داد: باید راه را به مردم نشان دهیم ، مساله بیمارستان ها در شرایط کنونی تفاوت پیدا کرده ولی نیاز به توسعه بیشتر دارند ، بیمارستان ها باید به گونه ای باشد که مردم با فکر راحت بتوانند مراجعه و مشکلات خود را برطرف کنند.
این مرجع تقلید با اشاره به اینکه عده ای در مورد برجام بی انصافی می کنند ، گفت: با وجودی که رهبر معظم انقلاب با برجام موافقت کردند ، برخی که ادعای پیروی از ایشان را دارند باز در مساله برجام تعبیر به خیانت می کنند. وی ادامه داد: در ارتباط با برجام کاری انجام شده ، ما نمی گوییم فتح الفتوح بود ولی فراموش نکنیم که طرف مقابل ما ، آدم ناقلایی است ، در برجام در مورد مسائل ، ذره ذره توافق کردند و ما باید طرف مقابل را هم در نظر بگیریم ، آنها دوست ندارند جمهوری اسلامی ایران مقتدر و یکه وتاز منطقه باشد.
**آیت الله عبدالکریم موسوی اردبیلی از مراجع تقلید گفت: دولت در طرح تحول سلامت خدمات ارزشمندی را به مردم ارائه کرده است و دراین راستا هرچه بیشتر به مردم خدمت رسانی کنید ، ارزش بالایی دارد. این مرجع تقلید افزود: خدمات رسانی به مردم در اولویت های کاری دولت قرار دارد که جای تقدیر و تشکر دارد. آیت الله موسوی اردبیلی درادامه با قدردانی از فعالیت های وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت:برای ما افتخار است که وزیری مانند شما داریم شما فعالیت های خوبی را انجام دادید.
** آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: طرح تحول سلامت که وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی اجرا می کند ، از افتخارات دولت می باشد؛ جامعه بیمار درعلم و دین پیشرفت نمی کند و توانایی حفظ استقلال کشور را نیز ندارد. وی با اشاره به اینکه عقل سالم در بدن سالم است ، کم تحرکی افراد را از مشکلات جامعه ذکر کرد و گفت: باید مردم را همچون گذشته به تحرک هرچه بیشتر تشویق کرد.
**آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از دیگر مراجع تقلید نیز خطاب به دکتر قاضی زاده هاشمی گفت: شما انسانی وارسته ، مومن و متدین هستید و از جمله سادات به شمار می روید و دعا کنید که کارها با موفقیت پیش برود. ، وظایفی که انجام می دهید بسیار مهم و اثر بخش است و از زحمات شما قدردانی می کنیم. وی افزود: کار مجموعه وزارت بهداشت و درمان بسیار با اهمیت است و شما و کسانی که با شما در این راستا کار می کنند باید خوشحال باشند و قدر جایگاه خود را بدانند.
آیت الله صافی گلپایگانی خاطرنشان کرد: در موضوع برجام باید بکوشید که آن چیزی که خیر برای مسلمانان است ، انجام دهید و ارتباط با دنیا داشته باشید.دراین رابطه باید سوءتفاهم ها برطرف شود و همه برای همدلی و اتحاد در جامعه تلاش داشته باشیم.
**آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید با تقدیر از خدمات دکتر قاضی زاده هاشمی گفت: فعالیتها ، خدمات ، تعهد و دلسوزی شما در تاریخ ما بی سابقه است ، از زحمات و تلاش ها ، مهربانی ها و تعهد شما از طریق رسانه ها آگاهی می یابم و دراین زمینه به شما تبریک می گویم.
آیت الله نوری همدانی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه توسعه ورزش و برنامه غذایی منظم گامی مهم برای سلامت جامعه است گفت: اگر وزارت بهداشت ، ورزش را در کل کشور نهادینه کند به سلامت کمک کرده است و 50 درصد از زحمات این وزارتخانه کمتر می شود ، درصورتی که ورزش به درستی ادامه پیدا کند بسیاری از مراکز درمانی و داروخانه ها تعطیل خواهد شد.
** آیت الله سید موسی شبیری زنجانی از مراجع تقلید با اشاره به اهمیت خدمت به مردم گفت: خدمت به مردم بزرگترین افتخار و نعمت است و ما همواره برای شما دعا می کنیم ، شما در حوزه سلامت جامعه تلاش های گسترده ای دارید و همواره در حال خدمات رسانی به مردم هستید که باید قدر خود را بدانید و در این زمینه گام بردارید ، و امیدواریم که عنایات خداوند شامل حال شما شود.
وی افزود: زحماتی که شما انجام می دهید بسیار مناسب و گسترده است و قدر این نعمت خدمت به مردم را بدانید.
** آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید گفت: در حوزه سلامت باید به سلامت روحی و معنوی توجه داشته باشیم ، اگر روح به درستی پرورش پیدا کند انسان از برخی کارها مانند پرخوری که زمینه سازی بیماری ها دیگر می باشد ، خجالت می کشد.وی افزود: سلامت بدن در گرو سلامت جان است ، ما اگر فقط بدن بودیم و جان ما نیز فرع بر بدن بود ، بسیاری چیزها مهم نبود ولی ما جانی داریم که فرمانبردار بدن ما می باشد ، بیش از 80 درصد بیماری های جامعه ناشی از پرخوری و بدخوری است و برخی چون کرامت روح را کنار گذاشته اند از آمدن ماه رمضان خشنود نمی شوند ، در حالی که ماه مبارک رمضان ، ماه درمان است.
** آیت الله علوی گرگانی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم بر لزوم تجمیع کلیه بیمه های درمانی درکشور تاکید کرد. وی افزود: بیمه های درمانی باید تجمیع شود ، درست نیست که در کشور بیمه های مختلف وجود داشته باشد ، باید خدماتی که از سوی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ارائه می شود ، تحت عنوان یکسان برای مردم باشد و بیمه تکمیلی نیز شامل همه گردد.
وی با اشاره به اینکه تمام وزرا تلاش خود را انجام داده اند ، از خدمات دکتر قاضی زاده هاشمی تقدیر کرد و گفت: در طول این دوسال خدمات شما را شاهد بوده ایم و اقدامات گسترده ای انجام داده اید که قدردانی می کنیم. آیت الله علوی گرگانی افزود: مسلم بدانید که خدمات شما به هیچ عنوان فراموش شدنی نیست ، حتی اگر دوره وزارت شما هم تمام شود ، باز هم مردم این خدمات را فراموش نمی کنند.
وی دربخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: جامعه در هر عصر و زمانی نیاز به سلامتی دارد و می توان تاکید کرد که حرکت شما حرکت عاقلانه است و اقداماتی که انجام می دهد بسیار تاثیرگذار خواهد بود.آیت الله علوی گرگانی درادامه به بحث پیشگیری از بیماریها اشاره کرد و گفت: مطمئنا اگر درخصوص اهمیت پیشگیری اطلاع رسانی درستی در کشور شود ، مشکلات کمتری خواهیم داشت.
**ارائه توضیحاتی درمورد اقدامات دولت دربخش سلامت و وضعیت موالید ، برنامه دولت برای مقابله با دیابت ، اقدامات انجام شده در ارتباط با حاشیه نشینان و مناطق محروم و خبرهای خوب در مورد گسترش مراکز درمانی در کشور از مهمترین محورهای سخنان وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در دیدار با مراجع تقلید بود.
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی عصر چهارشنبه به منظور دیدار با علما و مراجع تقلید و بازدید از مرکز نورآوران سلامت مستقر در مسجد مقدس جمکران وارد قم شد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
تلاش برای رفاه ملت/ سفر 40 وزیر و مدیر ارشد به استان های مختلف ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۹/۲۸ اخبار
معاونان رئیس جمهوری، وزرا و معاونان آنان در هفته ای که گذشت در 40 سفر جداگانه به شهرها، روستاها و مراکز استانها پیگیر پیشرفت طرح های دولت و حل مشکلات ...ادامه مطلب»

سفرنمایندگان دولت به 70 شهر ومرکز استان درهفته ای که گذشت ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۸/۲۳ اخبار
اعضای هیات دولت در هفته ای که گذشت به استناد قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، برنامه راهبردی ارتقای سلامت نظام اداری در مبادلات مرزی در...ادامه مطلب»

93 سفر مقام های دولت تدبیر و امید به شهرها و روستاهای کشور در هفته گذ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۷/۲۵ اخبار
همزمان با سفر رییس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید به استان مازندران، معاونان رییس جمهوری، وزرا و معاونان آنها در هفته ای که گذشت بیش از 93 سفر به ش...ادامه مطلب»

جهان نيوز - روحانی: ملت ایران را نمی‌توان به تسلیم واداشت/ هرکس پاسخ م...
jahannews.com ۱۳۹۲/۰۵/۱۶ اخبار
به گزارش جهان به نقل از تسنیم، مراسم تحلیف حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی آغاز شد. ۶۰ هیئت خارجی در این مراسم تحلیف ...ادامه مطلب»

از شلمچه تا کربلا- گزارشی از سفرهای ماندگار مقامات دولت تدبیر و امید ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۹/۱۵ اخبار
معاونان رئیس جمهوری، وزرا و معاونان آنها در هفته ای که گذشت بیش از 40 سفر به شهرها و روستاهای مختلف کشور داشتند . معاونان رئیس جمهوری، وزرا و معاونان ...ادامه مطلب»


EOF