رفع تبعیض در به‌کارگیری بانوان توانمند در صنعت نفت

رفع تبعیض در به‌کارگیری بانوان توانمند در صنعت نفت...
dolat.ir ۱۳۹۶/۰۳/۲۸ اخبار

کلیدواژه ها:#Dolat.ir، #بیژن_زنگنه، #تاریخ، #دولت، #شانا، #طبیعت، #وزیر، #وزیر_نفت، #پایگاه_اطلاع_رسانی_دولت

وزیر نفت در حکمی موارد رفع تبعیض در جذب و به کارگیری بانوان در مشاغل و سمت‌های متناسب با توانمندی‌های آنها را ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شانا ، در حکم بیژن زنگنه ، وزیر نفت آمده است:
به منظور رفع تبعیض در جذب و به کارگیری بانوان در مشاغل و سمت‌هایی که متناسب با توانمندی ایشان می باشد ، موارد زیر جهت اجرا ابلاغ می گردد:
۱- علاوه بر مشاغل و سمت‌هایی که بنا به طبیعت یا ماهیت آنها ، الزاما باید توسط بانوان اداره شوند ، در دیگر موارد جذب و استخدام جدید و هرگونه به کارگیری نیروی انسانی به هر عنوان و به هر شکل ، اعمال هیچگونه تبعیضی برای بانوان مجاز نمی باشد.
اشتغال در سمت های اقماری ، کار در سکوهای نفتی و گاز از این حکم مستثنی می باشند.
تبصره- بانوانی که در تاریخ ابلاغ این مصوبه در سمت های اقماری مشغول فعالیت می باشند و همچنان درخواست ادامه خدمت در آن سمت‌ها را دارند ، می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.
۲- لازم است در صدور مجوز استخدام ، انتصاب ، ارتقا ، کاریابی و به کارگیری یا تبدیل وضعیت افراد نیز مفاد حکم بند « ۱ » فوق کاملا مراعات گردد.
۳- معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی مکلف است در صورتی که در شرایط احراز سمت‌ها و مشاغل ، شرایط تبعیض آمیزی برخلاف بند « ۱ » اعمال شده باشد ، نسبت به رفع آن اقدام و نتیجه را گزارش نمایند.
۴ - با ابلاغ این مصوبه ، مصوبه شماره ۱۴۳۹۲۴-۲۰/۲ مورخ ۱۳۹۵/۳/۳۱ لغو می گردد
---وزیر نفت در حکمی موارد رفع تبعیض در جذب و به کارگیری بانوان در مشاغل و سمت‌های متناسب با توانمندی‌های آنها را ابلاغ کرد. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران: خرید تضمینی گندم کشاورزان از مرز...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ اخبار
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید بیش از 2 میلیون تن گندم از کشاورزان به قیمت تضمینی تا صبح روز سوم خرداد ماه خبر داد و گفت: میزان خرید امسا...ادامه مطلب»

خدمات پس از فروش قوی لازمه صادرات خودروی داخلی است ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۱۲/۱۱ خودرو
وزیر صنعت، معدن و تجارت در سومین همایش بین‌المللی صنعت خودرو ایران گفت: خدمات پس از فروش را قطعاً در مشارکت‌ها و غیرمشارکت‌ها دنبال می‌کنیم و اگر بخوا...ادامه مطلب»

واکنش زنگنه به عرضه مازاد نفت در برخی کشورهای اوپکی؛ کشورهایی که مازا...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۹/۱۵ اخبار
وزیر نفت با تشریح اجلاس اخیر اوپک گفت: بازار نفت از تصمیم اوپک آگاه بود و اکنون کشورهایی که مازاد عرضه نفت دارند مسئول عواقب آن در بازار هستند. وزیر ن...ادامه مطلب»

«مودی» در راه تهران /نگاهی به مناسبات ایران و هند «نارندرا مودی » نخس...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۳/۰۲ اخبار
«نارندرا مودی » نخست وزیر هند بعدازظهر امروز (یکشنبه) در راس یک هیات عالیرتبه سیاسی ،اقتصادی و فرهنگی دهلی نو را به مقصد تهران ترک می کند. به گزارش پ...ادامه مطلب»


EOF