افشای دارایی‌های ولیعهد سعودی

افشای دارایی‌های ولیعهد سعودی ...
fararu.com ۱۳۹۶/۰۹/۲۸ مردم

کلیدواژه ها:#2015، #Fararu.com، #آیفون، #ارتباط، #استخر، #امارات_متحده_عربی، #بوئینگ، #تابلو، #تاج، #تایمز، #جلب، #خانه، #خبر، #دلار، #دولت، #زیبایی، #سعودی، #سلطان، #سیا، #سینما، #عرب، #عربستان، #فارس، #فرانسه، #قانونی، #لندن، #لوور، #مراکش، #مردم، #نیویورک، #نیویورک_تایمز، #ولیعهد، #ونسان، #پاریس

روزنامه نیویورک‌تایمز در برابر انکار مستمر دولت عربستان ، اسناد مالکیت محمد بن سلمان بر گران‌ترین قصر مدرن فرانسه ، یک قایق تفریجی مجلل و گران‌ترین تابلوی لئوناردو داوینچی را منتشر کرده و گفته که این اسناد به چهره به ظاهر اصلاح‌گر این شاهزاده ، ضربه می‌زند.
روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز در مقاله‌ای به بررسی دارایی‌ها و مخارج هنگفت شاهزاده‌های سعودی و به خصوص شاهزاده خبرساز این روزهای این کشور یعنی « محمد بن سلمان » پرداخته است.
به گزارش فارس ، روزنامه نیویورک‌تایمز در برابر انکار مستمر دولت عربستان ، اسناد مالکیت محمد بن سلمان بر گران‌ترین قصر مدرن فرانسه ، یک قایق تفریجی مجلل و گران‌ترین تابلوی لئوناردو داوینچی را منتشر کرده و گفته که این اسناد به چهره به ظاهر اصلاح‌گر این شاهزاده ، ضربه می‌زند.

روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز در مقاله‌ای به بررسی دارایی‌ها و مخارج هنگفت شاهزاده‌های سعودی و به خصوص شاهزاده خبرساز این روزهای این کشور یعنی « محمد بن سلمان » پرداخته است.

موضوع اصلی این گزارش ، قصر مجللی است که بن سلمان در سال 2015 در پاریس خریده و به تازگی ، هویت این شاهزاده سعودی به عنوان خریدار گمنام آن لو رفته است.

در ابتدای این گزارش آمده است: « دو سال پیش که قصر (تازه‌ساز) لوئی چهاردهم به فروش رفت ، مجله "فورچونز" آن را "گران‌ترین خانه دنیا" لقب داد و نویسنده مجله مد و زیبایی "تاون اند کانتری" که از دیدن مشخصات این قصر از خود بیخود شده بود ، مقاله‌ای در وصف فواره‌های طلایی ، مجسمه‌های مرمرین و پارک دالان دالان 57 جریبی آن نوشت؛ اما در میان همه این گزارش‌ها و مقالات توصیفی ، جای یک چیز خالی بود: نام خریدار این ملک 300 میلیون دلاری. »

حالا مشخص شده که رد این معامله به وارث تاج و تخت عربستان یعنی « محمد بن سلمان » می‌رسد.

خرید این خانه ، یکی از معاملات سنگین سال 2015 این شاهزاده عرب بوده؛ وی 500 میلیون دلار برای خرید یک قایق تفریحی و 450 میلیون دلار برای خرید یکی از نقاشی‌های « لئوناردو داورینچی » هم هزینه کرده است.

این قصر که در شهر « لوئینز ونسان » فرانسه قرار دارد ، بر اساس مدارک قانونی به چند شرکت تعلق دارد که همگی متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری « هشت » است؛ این یک شرکت سعودی است که مدیریتش در دست بنیاد شخصی محمد بن سلمان است. مشاوران مالی خانواده سلطنتی عربستان البته با صراحت به نیویورک تایمز گفته‌اند که این قصر نهایتاً متعلق به بن‌سلمان است.

« بروس ریدل » از تحلیل‌گران سابق سیا در توصیف حال و روز وجهه اجتماعی بن‌سلمان می‌گوید: « او سعی کرد از خود تصویر شخصی متفاوت ، یک مصلح و مردی دور از فساد بسازد و تا حدودی هم موفق بود ، اما این (ماجرا) ضربه‌ای کاری به تصویر ساخته شده از بن‌سلمان وارد کرد. »
محمد بن سلمان برای خرید آن قایق تفریحی 500 میلیون دلاری از یک کارخانه‌دار روس و خرید یک شکارگاه خصوصی مجلل 620 جریبی در نزدیکی پاریس هم از هویت همین شرکت سرمایه‌گذاری « هشت » استفاده کرده است.

نیویورک‌تایمز نوشته است: « قصر جدید بن سلمان ، ظاهری قرن هفدهمی دارد اما در زیر این لایه ظاهری ، یک سازه جدید و مدرن قرار دارد. به لطف تکنولوژی قرن بیست و یکمی این قصر ، فواره‌ها ، سیتسم صوتی ، نورپردازی و سامانه تهویه مطبوع کل مجموعه از راه دور و توسط برنامه نصب شده بر روی آیفون بن‌سلمان ، قابل کنترل است. »

این گزارش می‌افزاید: « بن‌سلمان 32 ساله ، از نظر مردم کشورش ، جوانی جسور - و از نظر برخی دیگر ، جوانی بی‌پروا - است. وی علاوه بر حمله هوایی به یمن و محاصره قطر ، در پرونده‌های داخلی کشورش هم دستی داشت. به نظر می‌رسد که این شاهزاده جوان با محدود کردن پلیس مذهبی سعودی ، دادن قول حق رانندگی به زنان و اعلام خبر قریب‌الوقوع بودن باز شدن سینما در کشورش ، حمایت جوانان سعودی بسیاری را جلب کرده است. »

خانواده سلطنتی سعودی که منشأ درآمدش هنوز هم نامشخص است ، با پایین آمدن قیمت نفت سعی کرد که کسری بودجه رو به فزونی خود را با نظم و انضباط مالی جبران کند.

اما درست در سال گذشته میلادی که دولت برای جبران کسری بودجه خود ، اجرای پروژه‌هایی به ارزش 250 میلیارد دلار را متوقف کرد ، پادشاه کشور یعنی « ملک سلمان » در حال ساخت قصری جدید در مراکش بود و ولیعهدش هم به سراغ خرید یک قایق تفریحی مجهز به دو استخر و یک بالگرد رفته بود.

چندی بعد هم تابلوی « سالوادور ماندی » داوینچی با قیمت 450 میلیون دلار به یک خریدار ناشناس فروخته شد. این بیشترین قیمتی بود که تاکنون در یک حراج برای خرید یک اثر هنری پرداخت شده بود.

ابتدا گفته شد که خریدار ، یک شاهزاده گمنام سعودی است و بعدها گفته شد که وی ارتباط نزدیکی با محمد بن سلمان دارد. اما مقامات اطلاعاتی آمریکا چندی بعد فاش کردند که این فرد ، از جانب خود بن سلمان برای این خرید مأمور شده بوده است.

عربستان البته واکنش نشان داد و گفت که این تابلو از سوی یک تبعه سعودی که عامل خرید دولت امارات متحده عربی بوده ، خریداری شده و بناست که در شعبه جدید موزه لوور در این کشور به نمایش درآید.

محمد البته تنها شاهزاده دخیل در این خریدهای بزرگ نیست. یکی دیگر از فرزندان ملک سلمان یعنی شاهزاده « ترکی بن سلمان » در میان حامیان مالی شرکت خدمات مالی « آیل آو من » است که در سال 2014 یکی از پنت‌هاوس‌های متعلق به خود در وست‌مینیستر لندن را به قیمت 33 میلیون دلار فروخت.

برادر دیگر محمد یعنی شاهزاده « سلطان بن سلمان » هم اخیراً یک هواپیمای بوئینگ لوکس را که حداقل 100 میلیون دلار قیمت دارد ، خریده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

شاه برای طلاق ثریا چقدر مهریه پرداخت؟ +تصاویر...
payeshonline.com 05/04/1958 تاریخ
سایت خبری «پایش»: در روز شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۳۷ هجری شمسی محمدرضا پهلوی، آخرین شاه ایران پس از هفت سال زندگی مشترک، اسناد طلاق ثریا اسفندیاری بختیاری هم...ادامه مطلب»

حملات تروریستی داعش در تهران ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۶/۰۳/۱۷ تاریخ
حملات ۱۳۹۶ تهران به حملات تروریستی داعش به ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم سید روح‌الله خمینی در ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ (۷ ژوئن ۲۰۱۷ میلادی) در تهران اشاره دار...ادامه مطلب»

معشوق فرح پهلوی چه کسی بود؟ ...
afkarnews.ir ۱۳۹۲/۱۲/۲۵ مردم
به گزارش افکارنیوز،‌ احمد‌علی مسعود انصاری پسر خاله فرح پهلوی بعد از ازدواج فرح با محمد رضا شاه به دربار نزدیک شد و حتی با شاه بعد از فرار از ایران و ...ادامه مطلب»


EOF