عامل انفجار «حزب جمهوری اسلامی» و «قاتل شهید بهشتی» کشته شد

عامل انفجار «حزب جمهوری اسلامی» و «قاتل شهید بهشتی» کشته شد ...
entekhab.ir ۱۳۹۷/۰۳/۱۰ مردم

کلیدواژه ها:#2015، #Entekhab.ir، #اروپا، #ازدواج، #اسلامی، #ایران، #بهشتی، #تاریخ، #جمهوری_اسلامی، #حزب_جمهوری_اسلامی، #قتل، #هلند، #هلندی

رسانه های هلندی گزارش دادند فردی که در دسامبر 2015 در هلند کشته شد ، همان « محمدرضا کلاهی » عامل بمب‌ گذاری در حزب جمهوری بوده است.
رسانه های هلندی گزارش دادند فردی که در دسامبر 2015 در هلند کشته شد ، همان « محمدرضا کلاهی » عامل بمب‌ گذاری در حزب جمهوری بوده است.
به گزارش « انتخاب » ، رسانه‌‌ های هلندی به نقل از دادگاهی که برای دو نفر در هلند به اتهام قتل « علی معتمد » برگزار شده بود ، اعلام کرده‌ اند که وی در حقیقت همان « محمدرضا کلاهی صمدی » است که در حزب جمهوری اسلامی بمب‌ گذاری کرده بود. نام متهمان به قتل « انور » 28 ساله و « مورئو » 35 ساله است.
علی معتمد نام شخصی است که در 15 دسامبر 2015 و در 56 سالگی در هلند به قتل رسید.
حدود 37 سال از شهادت شهید بهشتی و یارانش در حزب جمهوری اسلامی در تاریخ 7 تیر سال 1360 (1981) می‌ گذرد و اکنون مشخص شده که عامل این بمب گذاری که به اروپا گریخته بود ، در حقیقت سه سال پیش کشته شده بود.
مظنون اصلی که در ایران به مرگ محکوم شده بود با نام مستعار « معتمدی » زندگی جدیدی در شهر آلمره هلند با نام جدید خود آغاز کرده بود. او در آنجا ازدواج کرده و یک فرزند پسر دارد.
بر اساس گزارش رسانه های هلندی ، وی پسرش را تماشای تلویزیون ایران منع می کرد تا از هویت واقعی اش باخبر نشود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
کیهان:پشت پرده تأسف‌آور اخراج 2 دیپلمات ایرانی از هلند...
khabaronline.ir ۱۳۹۷/۰۴/۱۹ سیاست
سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - روزنامه کیهان در گزارشی آورده است: در سایه سکوت و انفعال و وادادگی سفارت ایران در لاهه و وزارت امور خارجه کشورمان، طرف هلن...ادامه مطلب»

قتل محمدرضا کلاهی عامل انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در هلند ...
tarikhirani.ir ۱۳۹۴/۰۹/۲۴ تاریخ
از کلاهی قاتل تا معتمد مقتول تاریخ ایرانی: در سی‌وهشتمین سالگرد شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ نفر از مسئولان نظام در هفتم تیر ۱۳۶۰، اطلاعات جدیدی از...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

هلند ایران را به دست داشتن در دو فقره قتل در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ متهم ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۱۰/۲۰ ارتش
هلند جمهوری اسلامی ایران را به مشارکت به دو فقره قتل در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ در این کشور متهم کرد. به گزارش رویترز استف بلوک، وزیر خارجه و کایسا اولونگ...ادامه مطلب»

۸ شگفت ‌انگیز سیاست ایران...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ مردم
سیاست در جمهوری اسلامی چهره‌های زیادی را در این ۴۲ سال به خود دیده است؛ از سیاسیون محافظه‌کار، تا سیاست‌مداران رادیکال، از منتقدان داخل نظام تا معاندا...ادامه مطلب»


EOF