توقف صدور روادید امارات برای ایرانی‌ها و شهروندان ۱۲ کشور دیگر

توقف صدور روادید امارات برای ایرانی‌ها و شهروندان ۱۲ کشور دیگر ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ اخبار

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آبان، #اعتبار، #افغانستان، #ایران، #ترکیه، #تونس، #خبرگزاری، #رویترز، #سند، #سوریه، #سومالی، #عراق، #فارس، #لبنان، #لیبی، #مرجع، #مسلمان، #پاکستان، #پاکستانی، #کنیا

خبرگزاری رویترز ادعا کرده طبق سندی که از سوی یک منطقه تجاری دولتی منتشر شده ، امارات عربی متحده صدور روادید جدید برای شهروندان ۱۳ کشور با اکثریت جمعیت مسلمان از جمله ایران ، سوریه و سومالی را متوقف کرده است.
به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس ، این خبرگزاری در ادامه ادعا کرده در این سند که برای شرکت‌های فعال در این منطقه فرستاده شده و به رویت این خبرگزاری هم رسیده ، از بخشنامه‌ای مهاجرتی یاد شده که از ۱۸ نوامبر (۲۸ آبان) اجرایی شده است.
طبق این سند ، درخواست‌های روادید اشتغال و بازدید برای شهروندان ۱۳ کشور از جمله افغانستان ، لیبی و یمن تا اطلاع ثانوی تعلیق شده است. این ممنوعیت روادید برای شهروندان الجزایر ، کنیا ، عراق ، لبنان ، پاکستان ، تونس و ترکیه نیز اعمال می‌شود.
به گزارش رویترز ، مشخص نشده که آیا استثنائاتی در این ممنوعیت وجود دارد یا خیر. به نوشته این خبرگزاری ، مرجع هویت و تابعیت فدرال امارات عربی متحده به درخواست رویترز برای اظهارنظر درباره این سند پاسخی نداده است.
در ادامه این گزارش ، رویترز به نقل از یک منبع مطلع ، این ممنوعیت را برای شهروندان افغانستانی ، پاکستانی و چند کشور دیگر به طور موقت تایید کرده است.
به نوشته این خبرگزاری ، منبع مذکور نگفت که ملاحظات چنین تصمیمی چه بوده اما اعلام کرد انتظار می‌رود این ممنوعیت مدت کوتاهی برقرار باشد.
طبق این گزارش ، هفته گذشته وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد امارات روند صدور روادید برای شهروندان این کشور و چند کشور دیگر را متوقف کرده است.
این وزارتخانه افزود: به دنبال اطلاعات درباره دلیل این تصمیم است و تصور می‌شود با همه‌گیری کرونا مرتبط باشد. اسلام‌آباد اعلام کرد کسانی که روادیدشان اعتبار دارد تحت‌تاثیر محدودیت‌های جدید قرار نگرفته‌اند و می‌توانند به امارات سفر کنند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»

جدا شدن بحرین از ایران...
1host2u.com ۱۳۵۰/۰۵/۲۳ تاریخ
جدا شدن بحرین از ایران پس از گذشت سال‌ها اشغالگری آل‌خلیفه و بریتانیا، در روز ۲۲ مرداد ۱۳۵۰ در زمان حکومت محمدرضا شاه پهلوی و با چشم‌پوشی وی از حاکمیت...ادامه مطلب»

همایش بین‌المللی تجاوز و دفاع...
fa.wikipedia.org ۱۳۶۷/۰۵/۱۷ تاریخ
کنفرانس بین‌المللی تجاوز و دفاع نخستین کنفرانسی بود که به منظور بررسی و تحلیل جنگ ایران و عراق شکل گرفت. مکان برگزاری آن تهران و تاریخ برپایی آن ۱۷ مر...ادامه مطلب»

قشقاوی: سال گذشته چهار میلیون و500هزار نفر ویزای ایران را دریافت کردن...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ اخبار
معاون کنسولی و امور مجلس وزیرامور خارجه از مذاکرات با 30کشور برای تسهیل صدور روادید خبر داد و گفت سال گذشته چهار میلیون و500هزار نفر ویزای ایران را د...ادامه مطلب»


EOF