دکتر روحانی در دیدار علما، ایثارگران و برگزیدگان استان آذربایجان غربی: وجود اختلاف در میان قوا و ارکان کشور توهم است؛ رهبری محور وحدت هستند شیوه کودکانه مدعیان خادمی حرمین شرفین برای سد کردن راه خدا

دکتر روحانی در دیدار علما، ایثارگران و برگزیدگان استان آذربایجان غربی: وجود اختلاف در میان قوا و ارکان کشور توهم است؛ رهبری محور وحدت هستند شیوه کودکانه مدعیان خادمی حرمین شرفین برای سد کردن راه خدا ...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۳/۱۱ اخبار

کلیدواژه ها:#Dolat.ir، #آذربایجان، #آذربایجان_غربی، #آزادی، #ارومیه، #استان_آذربایجان_غربی، #استقلال، #اسلامی، #اعتبار، #امام، #امام_جمعه، #امام_خمینی، #انقلاب، #ایران، #ایرانی، #ایمان، #باکری، #تاریخ، #تومان، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #جنگ_و_صلح، #جهانی، #حج، #حجت_الاسلام، #حسن_روحانی، #خدا، #خرداد، #خمینی، #دفاع_مقدس، #دولت، #دکتر_روحانی، #روحانی، #رژیم_صهیونیستی، #سازمان_ملل، #سازمان_ملل_متحد، #سند، #سیاست، #شورای_امنیت، #شورای_امنیت_سازمان_ملل_متحد، #طبیعت، #عربستان، #علما، #غربی، #فقیه، #فیلسوف، #مجلس، #مجلس_خبرگان، #مجلس_خبرگان_رهبری، #محور، #مدینه، #مردم، #مسلح، #مفهومی، #مقاومت، #مقدس، #ملت، #ملل_متحد، #مکه، #میدان، #همت، #همزیستی، #هنر، #ولایت_فقیه، #چتر

رییس جمهوری با بیان اینکه « ولایت فقیه ، خیمه اتحاد و هدایت در سخت ترین شرایط بوده و هست » ، تاکید کرد: وجود اختلاف در میان قوا و ارکان کشور توهم است؛ رهبری محور وحدت هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع راسنی دولت ، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی عصر دوشنبه در دیدار علما ، ایثارگران و برگزیدگان استان آذربایجان غربی اظهارداشت: سیره امام خمینی (ره) راه استقلال و آزادی را مشخص کرد و رهبر معظم انقلاب به شایستگی آن را ادامه دادند.

آذربایجان غربی الگوی اتحاد در ایران اسلامی است
دکتر روحانی با اشاره به اینکه اتحاد و یکدلی اقوام و مذاهب در آذربایجان غربی ، الگوی اتحاد در ایران اسلامی و نماد ریشه واحد مردم است ، گفت: همه اقوام و مذاهب در جنگ و صلح مطیع ولایت فقیه بوده اند.
رییس‌ جمهوری انسجام ، وحدت ، یکپارچگی ، همبستگی ، ایمان ، انگیزه و استعدادهای فراوان را عاملی برای رسیدن به پیروزی‌ها و موفقیت‌های بزرگ در کشور دانست و بر ضرورت تلاش و کار خستگی‌ناپذیر برای رسیدن به توسعه و پیشرفت تأکید کرد.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه مردم این استان همواره در حراست و حفاظت از مرزهای جمهوری اسلامی ایران مقتدر و قهرمان بودند ، گفت: همزیستی و وحدت و انسجام بسیار خوبی میان مردم آذربایجان غربی وجود دارد و این همزیستی نشان می‌دهد که ما همه از یک ریشه و ایران عزیز هستیم و این سرزمین به همه ما تعلق دارد.

باکری ها ، خرازی ها و همت ها درخشش ایرانند و مردم قدردان ایثارگرانند
رییس‌ جمهوری با اشاره به اینکه علما و چهره‌های برجسته علمی ، از این استان خدمات ارزنده‌ای را به کشور و جهان ارایه کرده‌اند ، خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس ، بزرگان ، سرداران و شهدای عالی‌مقامی همچون باکری ها ، خرازی ها و همت ها از این سرزمین بپا خاستند و درخشیدند و از ایران دفاع کردند و مردم قدردان ایثارگران هستند.

عزت ، یکپارچگی و امنیت ایران مدیون رهبری امام راحل (ره) در نهضت اسلامی است
دکتر روحانی خرداد را ماهی پرحادثه و پرتحول در تاریخ نهضت اسلامی و انقلاب برای ملت ایران برشمرد و با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل ، خاطر نشان کرد: از آغاز نهضت اسلامی به امروز فراز و نشیب‌های فراوانی در کشور داشته‌ایم و امروز عظمت ، استقلال ، امنیت و یکپارچگی ما بحق مدیون نهضت امام خمینی(ره) است.
رییس‌ جمهوری افزود: رهبری ، شجاعت ، صبر ، ایمان ، عرفان ، هوشمندی و تدبیر امام از او شخصیتی استثنایی در جهان بوجود آورد به گونه‌ای که امام عالم ، فقیه ، دانشمند ، فیلسوف و سیاستمداری به معنای واقعی کلمه بود که نهضت عظیم و بزرگی را به ثمر رساند.

سیره امام خمینی (ره) راه استقلال و آزادی را مشخص کرد و رهبر معظم انقلاب به شایستگی آن را ادامه دادند
دکتر روحانی با اشاره به اینکه سیره امام و بیانات ، سخنان و رهنمودهای او راه را برای ملت ایران مشخص کرد ، اظهار داشت: اینکه مردم به تنهایی و بدون اتکا به قدرت‌های خارجی بتوانند ، در برابر یک رژیم تا دندان مسلح ، که مورد حمایت همه کشورهای جهان بود ، پیروز شوند ، بسیار حائز اهمیت است.
رییس‌ جمهوری اقدام مجلس خبرگان رهبری ، پس از ارتحال امام خمینی(ره) در انتخاب جانشین به حق امام ، در کوتاه‌ترین زمان ممکن را ، بسیار مهم دانست و گفت: امروز راه امام ، توسط خلف صالح ایشان ، مقام معظم رهبری ، ادامه یافته است.

ولایت فقیه خیمه اتحاد و هدایت در سخت ترین شرایط بوده و هست
دکتر روحانی با بیان اینکه امروز مقام معظم رهبری و ولایت فقیه به عنوان چتر و خیمه‌گاهی هستند که همه ملت در فراز و نشیب‌ها و روزهای سخت زیر آن جمع می‌شوند ، گفت: پیروزی در انقلاب و دفاع مقدس بخاطر مجاهدت و ایستادگی مردم و اتحاد و انسجام آنان حاصل شد.
رییس جمهوری ادامه داد: در دوران دفاع مقدس ، همه ملت ایران از اقوام ، مذاهب و ادیان مختلف برای دفاع از کشور ، در کنار هم و دوشادوش یکدیگر حضور داشته و فداکاری کردند.
دکتر روحانی یکپارچگی و اتحاد مردم را حائز اهمیت دانست و افزود: استان آذربایجان غربی نمونه‌ای برای وحدت و اتحاد در کشور است.
رییس جمهوری با بیان اینکه ملت ایران نژاد ، قومیت و طایفه‌شان را در صحنه‌های ملی ، پشت سر گذاشته و همه با اتحاد در کنار هم فداکاری و ایثار نمودند ، گفت: امروز از روزهای سخت به خوبی عبور کرده ایم و این بسیار مهم بود که جمهوری اسلامی ایران بتواند در برابر قدرت‌های بزرگ و شورای امنیت سازمان ملل متحد ، ایستادگی و مقاومت کند.

هنر ما در موضوع هسته ای ، انتخاب بهترینها برای مذاکره بود
دکتر روحانی با بیان اینکه ملت ایران قدردان فداکاری و ایثار بوده و آن را در حافظه تاریخی خود حفظ می‌کند ، اظهارداشت: میدان سیاست پیچیدگی‌های گسترده‌ای دارد و هنر در مذاکرات هسته‌ای برابر دنیا این بود که افراد درستی برای این کار برگزیده شدند.
وی با اشاره به اینکه دشواری‌ها و پیچیدگی‌های حضور در میدان سیاست همانند حضور در میدان ایثار و فداکاری و جنگ است ، گفت اینکه بتوانیم سند بزرگی را در برابر قدرت‌های دنیا به نتیجه برسانیم ، بسیار اهمیت دارد.

به همه بانوان توانمند افتخار می کنیم
رییس‌ جمهوری با اشاره به اینکه ما باید از همه نیروهای فرهیخته در کشور استفاده کرده و به آنان افتخار کنیم ، گفت: باید از فرصت حضور بانوان توانمند در مدیریت و بخش‌های مختلف کشور ، استفاده کنیم.
دکتر روحانی با اشاره به شرایط کشورهای منطقه و ناامنی که سراسر منطقه را فرا گرفته است ، ‌گفت: امروز با عنایت الهی کشور ما در امنیت ، ثبات و وحدت و انسجام بسیار خوبی ، قرار دارد.

شیوه کودکانه مدعیان خادمی حرمین شریفین ، تامین خواست رژیم صهیونیستی است
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود به مانع تراشی عربستان در مسیر حج زائران ایرانی اشاره کرد و افزود: حج ، مکه و مدینه متعلق به همه مسلمانان و جایگاهی برای رسیدن به منافع دنیای اسلام است. شیوه کودکانه مدعیان خادمی حرمین شریفین برای سد کردن راه خدا و حج و ترویج بی ثباتی در منطقه ، تامین خواست رژیم صهیونیستی است.
دکتر روحانی با بیان اینکه همه کسانی که امروز بی‌ثباتی را در منطقه به راه انداخته‌اند ، می‌خواستند تا تروریسم و بی‌ثباتی را در ایران به راه بیندازند ، ریشه تروریسم و کشتار را در صهیونیسم ، برشمرد و افزود: آنها هنگامی که وحدت و سد آهنین ملت را مشاهده کردند ، نتوانستند اقدامات خود را انجام دهند.
رییس‌ جمهوری تأکید کرد: ایمان ، انسجام ، ایستادگی و وحدت مردم ، اصلی اساسی است که باعث شده قدرت‌های جهانی در برابر ایران هراس داشته و نتوانند نقشه‌های شوم خود را به اجرا برسانند.

وحدت و انسجام در تمام سطوح کشور ، نمایان است
دکتر روحانی با بیان اینکه امروز وحدت و انسجام در تمام سطوح کشور ، نمایان است ، گفت: هیچ توهمی مبنی بر وجود اختلاف در ایران اسلامی و میان قوای کشور نباید در ذهن کسی بوجود آید چرا که امروز رهبری ، هدایت‌گر و محور وحدت هستند.

باید همگان برای توسعه کشور و رفع بیکاری ، وارد صحنه شوند
رییس‌ جمهوری با تأکید بر اینکه امروز باید همگان برای توسعه کشور و رفع بیکاری ، وارد صحنه شوند ، گفت: واژه بیکاری در منطقه‌ای مانند آذربایجان غربی با وجود طبیعت منحصر بفرد ، زمین‌های حاصلخیز و هم‌مرز بودن با سه کشور بزرگ ، مفهومی ندارد ، بلکه ما باید از این مرزها در روابط با کشورهای همسایه استفاده و بهره ببریم و دولت هم باید به وظایفی که در این زمینه بر عهده دارد ، عمل کند.

اجرای 49 پروژه با اعتبار 949 میلیارد تومان
دکتر روحانی با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها و تصمیمات دولت برای توسعه بیش از پیش استان آذربایجان غربی ، گفت: دولت ، 49 طرح و پروژه با اعتبار 949 میلیارد تومان برای استان آذربایجان غربی در این سفر در نظر گرفته که تمامی آنها در سال 95 و 96 اجرایی خواهد شد. همچنین طرح‌هایی مانند اتصال ارومیه به راه‌آهن سراسری هم از جمله مواردی است که در دولت پیگیری می شود.
پیش از سخنان رییس‌ جمهوری جمعی از برگزیدگان استان از جمله نماینده ولی فقیه در استان ، امام جمعه اهل تسنن ارومیه و نماینده اقلیت‌های مذهبی و دیگر منتخبین و دیگر شخصیت‌های علمی ، فرهنگی و ورزشی استان آذربایجان غربی به بیان مسایل ، نقطه نظرات و دغدغه‌های خود پیرامون این استان پرداختند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

دکتر روحانی در اجتماع بزرگ و صمیمی مردم استان آذربایجان غربی در ارومی...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۳/۱۱ اخبار
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه آذربایجان غربی باید پایانه روابط اقتصادی با همسایگان و مرزهایش نماد رونق اقتصادی باشد، اظهارداشت: مساله نخست کشور رونق ...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

رییس جمهور روحانی: همیشه با مردم مانند ایام انتخابات برخورد کنید/ از د...
asriran.com ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ سیاست
موسیقی‌های سطح پایین را نمی پسندیم، هرچند برخی گفتند خوب است. نخستین نشست خبری رئیس دولت دوازدهم که در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران ...ادامه مطلب»

روحانی در جمع تعدادی از نمایندگان: کسی نمیگویدبرجام هیچ ایرادی ندارد/...
mehrnews.com ۱۳۹۶/۰۲/۲۰ سیاست
شناسهٔ خبر: 3975304 - چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱ سیاست > مجلس کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری مجلس گفت: عده‌ای به دنبال این هستند که بیان کنند ...ادامه مطلب»


EOF