جمع‌آوری تابلوهای «نوتلا بار» در تهران

جمع‌آوری تابلوهای «نوتلا بار» در تهران ...
yjc.ir ۱۳۹۵/۰۵/۲۹ اخبار

کلیدواژه ها:#Yjc.ir، #آپادانا، #اردبیلی، #اسلامی، #اصفهان، #اماکن، #اکباتان، #ایتالیایی، #ایران، #ایرانی، #بابل، #باشگاه_خبرنگاران، #باغ_فردوس، #بانک_تجارت، #بزرگمهر، #بستنی، #بیمارستان، #تجریش، #تخت_جمشید، #تصویری، #تهران، #توحید، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #حسین_اشتری، #خبر، #خیابان_شریعتی، #خیابان_ولیعصر، #دانشگاه، #رادیو، #رشت، #زبان_فارسی، #سهروردی، #سینما، #شریعتی، #شهرداری، #شیراز، #طالقانی، #غربی، #فارسی، #فرهنگ، #فرهنگستان، #فرهنگستان_زبان_و_ادب_فارسی، #فروزان، #قانونی، #مردم، #مرکز_خرید، #مشهد، #مقدس، #میدان، #میدان_مادر، #مینا_داودی، #نارنجستان، #نوتلا، #نوتلا_بار، #نیروی_انتظامی_جمهوری_اسلامی_ایران، #نیویورک، #ولیعصر، #پاسداران، #پامچال، #پایتخت، #پلاک، #پمپ_بنزین، #چیتگر، #کرج، #کلاسیک، #کوهک، #گلستان، #گیلان، #یزد

در اینجا تصویری از جمع‌آوری تابلوهای « نوتلا بار » در سطح شهر تهران را مشاهده خواهید کرد.
به گزارش گروه وب‌گردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ چندی پیش حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان فارسی ، از جایگزینی « نان داغ ، شکلات داغ » به جای نوتلابار خبر داده بود.
http://www.kojaro.com/2016/7/9/120376/nutellabar /
نوتلابار چیست؟
مرتضی گودرزی | شنبه, ۱۹ تیر ۹۵ ساعت ۱۵:۴۵
نوتلابار فروشگاه‌های خوراکی جدیدی است که به عرضه انواع مختلف شکلات‌های داغ در طعم‌ها و افزودنی‌های گوناگون می‌پردازد و توانسته طرفداران فراوانی را پیدا کند. با کجارو همراه باشید تا سری به نوتلابار بزنیم.

نوتلا ، شکلاتی لذیذ با محبوبیت بین‌المللی. شکلات نوتلا که با طعم منحصربه‌فردش ، به یکی از پرطرفدارترین محصولات شکلاتی در سرتاسر دنیا تبدیل شده است ، و استقبال از آن به حدی بوده که برند نوتلا را در کنار برندهای موفق مواد غذایی در دنیا قرار داده است.

نوتلابار یکی دو سالی است که وارد پایتخت ایران شده و با یک کافه کوچک در اندرزگو کار خود را آغاز کرد. این نوتلابار بسیار موفق عمل کرده و نوشیدنی‌ها ، شیک‌ها و شیرینی‌های لذیذی که با مشتقات نوتلا برای علاقه‌مندان و مشتریانش فراهم می‌کرد ، با استقبال بی‌نظیر تهرانی‌ها مواجه و حالا کاملاً محبوب و مشهور شده است. نوتلا ، شکلات موردعلاقه دخترخانم‌ها است ، پس اگر می‌خواهید دختر ، خواهر ، نامزد یا همسر خود را با یک نوشیدنی خاص سورپرایز کنید ، نوتلا بار را فراموش نکنید.

البته فرهنگستان زبان و ادب فارسی دربارۀ « نوتلابار » و عنوان « نان داغ ، شکلات داغ » که به عنوان جایگزین آن پیشنهاد کرده بود ، توضیحی را منتشر کرد. که در اینجا می‌توانید خبر آن را بخوانید:توضیح فرهنگستان ادب درباره نوتلابار
www.kojaro.com/2016/7/9/120373/nutellabar-explanation/
توضیح فرهنگستان ادب درباره نوتلابار

مینا داودی | شنبه, ۱۹ تیر ۹۵ ساعت ۱۲:۴۵
فرهنگستان زبان و ادب فارسی دربار‌ه‌ی « نوتلابار » و عنوان « نان داغ ، شکلات داغ » که به عنوان جایگزین آن پیشنهاد کرده بود ، توضیحی را منتشر کرد.
فرهنگستان در این‌باره نوشته است:
فرهنگستان زبان و ادب فارسی طی نامه‌ای از فرمانده نیروی انتظامی درخواست کرد که نام مغازه‌هایی با عنوان نوتلابار را تغییر دهند. در ضمنِ این درخواست پیشنهادی نیز مطرح کرد مبنی بر اینکه صاحبان این اماکن در صورت تمایل می‌توانند از نام « نان داغ ، شکلات داغ » یا هر نام مشابه و مرتبط با فعالیتشان استفاده کنند. متأسفانه این پیشنهاد ، مصوّب فرهنگستان تلقی شد. فرهنگستان هرگز برای نام اماکن مختلف واژه‌ای را تصویب نمی‌کند و این تنها تذکری به‌منظور اجرای قانونی بوده که بیست سال از تصویب آن می‌گذرد. نوتلا نام تجاری نوعی شکلات و نمانامی (برند) ایتالیایی برای این نوع شکلات است که شخصی به نام فرّرو (Ferrero) در سال ۱۹۶۴ آن را ابداع کرده است. بی‌گمان برای نمانام یک فراورده‌ی خارجی در هیچ زبانی معادل‌گزینی نمی‌شود. گویا اول بار نیز نوتلابار در نیویورک دایر شده است. پرسش اینجاست که آیا باید از نمانام یک محصول خارجی برای عرضۀ محصولات استفاده شود تا بتوان سود بیشتر کسب کرد؟ و چنانچه نامی ایرانی باشد موفقیتی در کار نیست؟
از آن گذشته ، برخی الفاظ از زبان‌های بیگانه وارد زبان‌های دیگر و از جمله زبان فارسی می‌شوند و پیش از آنکه معادلی برای آن‌ها برگزیده شود جای خود را در زبان باز می‌کنند و با عناصر زبان ترکیب می‌شوند و به قولی شناسنامه‌ی فارسی می‌گیرند ، از آن جمله شکلات است ، همانند رادیو و تلویزیون و سینما و بسیاری واژه‌های دیگر. شکلات را فارسی‌شده تلقی می‌کنیم و بنا نداریم برای آن معادل‌گزینی کنیم ، ولی نوتلا از این دست نیست و در اینجا با بار (bar) تلفیق شده است که آن نیز واژه‌ای بیگانه است.
در نام‌گزینی اساسا وجه غالب موضوع مورد نظر (مکان یا محصول یا جز آن‌ها) را درنظر می‌گیرند و بر آن اساس نامی انتخاب می‌کنند. در مورد نوتلابار نیز وجه غالب ، نان یا فراورده‌هایی همچون بیسکویت و شیرینی است که با شکلات آمیخته می‌شود ، هرچند بستنی و میوه و جز آن‌ها نیز در تهیۀ آن به کار می‌رود. پس از اعلام پیشنهاد فرهنگستان ، زبان‌دوستان پیشنهادهای دیگری مانند نان‌شکلات ، شکلات‌خانه ، نوکلات (ادغام نون و شکلات) عرضه کردند. علاقه‌مندان می‌توانند با پیشنهادهای خود به این اماکن در جهت نام‌گذاری به زبان فارسی و متناسب با فرهنگ کشور خود یاری رسانند.
استدلال دیگری که ممکن است برای به‌کارگیری این نام صورت گیرد این است که در کشورهای دیگر عنوان این نوع اماکن نوتلابار است. برابر با قانون ، شرکت یا محل کسب یا تولید فقط درصورتی‌که نمایندگی رسمی شرکت یا مؤسسه با نام تجاری خاصی را داشته باشد می‌تواند با همان نام فعالیت کند و همۀ ما می‌دانیم که متأسفانه در ایران بدون اخذ نمایندگی رسمی از نام‌های دیگران استفاده می‌شود. به‌هرحال ، این فرهنگستان همواره پذیرای پیشنهادهای سازنده است و امیدوار است عموم مردم و تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان محصولات ، زبان فارسی را که هویت ملی همۀ ایرانیان است در نام‌گذاری اماکن و محصولات خود به کارگیرند.
فرهنگستان در خبری که چند روز پیش با عنوان « تصویبِ « نان داغ ، شکلات داغ » به‌جای « نوتِلابار » » منتشر کرد ، نوشت: فرهنگستان زبان و ادب فارسی طیّ نامه‌ای به نیروی انتظامی اعلام کرد به کار بردن نام « نوتِلابار » برای مغازه‌هایی که اخیراً در سطح شهر دایر شده‌اند ، خلاف قانون « ممنوعیّت به‌کارگیری اسامی ، عناوین و اصطلاحات بیگانه » است و مطابق قانون با آن‌ها رفتار خواهد شد.
فرهنگستان زبان و ادب فارسی نام « نان داغ ، شکلات داغ » را برای این اماکن پیشنهاد و توصیه می‌کند که صاحبانِ این مغازه‌ها از آن استفاده کنند.
متن نامه‌ی دکتر غلامعلی حدّاد عادل ، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی ، به سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری ، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ، بدین شرح است:
بسمه‌تعالی
سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری
فرمانده محترم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
با سلام ،
متاسفانه اخیراً اماکنی با عنوان Nutellabar در سطح شهر تهران گسترش یافته است. در این مغازه‌ها شکلات را همراه با نان خاصی (کرپ) عرضه می‌کنند و علاوه بر آن ممکن است بستنی و از این قبیل مواد خوراکی نیز عرضه شود. این نام را از نام تجاری محصولی با عنوان Nutella گرفته‌اند. پیشنهاد فرهنگستان برای این مغازه‌ها « نان داغ ، شکلات داغ » است ، که چنانچه صاحبان آن‌ها موافق باشند می‌تواند به‌جای نوتلابار به کار رود.
به‌هرحال ، نام‌گذاری این مغازه‌ها مغایر با قانون ممنوعیّت به‌کارگیری اسامی ، عناوین و اصطلاحات بیگانه است و لازم است تغییر یابد. تقاضا دارد دستور فرمایید رسیدگی شود.
غلامعلی حدّاد عادل

منوی نوتلابار
منوی خوراکی‌های نوتلا بار از تنوع بالای برخوردار است و سعی کرده‌اند بیشتر سلایق را پاسخ دهند ، از کرپ ساده ، بادم‌زمینی ، توت‌فرنگی و موز گرفته تا انواع شیک‌های طعم دار و حتی پیتزای نوتلا را می‌توانید در این منو پیدا کنید. نکته مثبت این خوراکی خوشمزه قیمت مناسب آن است که به‌طور میانگین در حدود ۱۰ هزارتومان است.
آدرس شعبه‌ها
شعبه مرکزی: بلوار کاوه ، ابتدای بلوار اندرزگو ، پلاک ۱۴۴ ☎️ ۲۱۲۲۳۹۲۸۴۵
شعبه ٢: سعادت‌آباد ، میدان شهرداری ، بلوار شهرداری جنوب ، پلاک ۶ ☎️ ٠٢١٢٢٣۵۵٢٢٠
شعبه ٣: شهرک غرب ، بلوار فرحزادى ، بلوار شهید دادمان غرب ، ابتدای بلوار درختی ، مجتمع تجاری خلیج‌فارس ☎️ ٠٢١٨٨۵٧۴١٠۶
شعبه ۴: پاسداران ، بین گلستان هشتم و نهم ، مقابل پمپ بنزین ، پلاک ۴۵٣ ☎️ ٠٢١٢٢۵٨۵۴٨٣
شعبه ۵: شیراز ، قصرالدشت ، جنب بانک تجارت ، ساختمان بزرگمهر ☎️ ٠٧١٣۶٢٧۶١١٩
شعبه ۶: مشهد بلوار ٧ تیر. بین ١٢ و ١۴ پلاک ١١٨ ☎️ ٠۵١٣٨۶٨۶۶٨٣
شعبه ٧: گیشا ابتداى خیابان فروزان مهر پلاک٧ (بزودى)
شعبه ٨: سهروردی ، آپادانا ، نیلوفر ، بین ١١ و ١٣ پلاک۵٩ ☎️ ٠٢١٨٨٧۶٣٩١٧
شعبه ٩: کرج ، عظیمیه ، بلوار شریعتی ، مابین میدان مهران و طالقانی ، مقابل بیمارستان تخت جمشید پلاک ۶۷ ☎️ ۲۶۳۲۵۵۷۸۸۶
شعبه ١٠: کلارآباد ، اتوبان نمک آبرود - متل قو ، مقابل لایکو پلاک ۶۵۳۸ ☎️ ۱۱۵۴۶۰۱۷۷۹
شعبه ١١: مطهری ، خیابان جهانتاب ، پلاک ٩ ☎️ ۲۱۸۶۰۳۱۱۲۷
شعبه ١٢: نور ، هتل نارنجستان ☎️ ٠١١۴۴۵٨١١٢۴
شعبه ١٣: کرج ، مهرشهر ، بلوار شهرداری ، ابتدای پاکدل ، مجتمع پارمیس
شعبه ١۴: تهران پارس ، فلکه اول ، خیابان حجربن عدی ، نبش کوچه ۱۵۶ ☎️ ٠٢١٧٧٧۴٠١٧۴
شعبه ١۵: میدان توحید ، ابتدای خیابان ستارخان ، نبش کوچه محمدی ، پلاک ۵٩ ☎️ ۲۱۶۶۹۳۰۹۵۰
شعبه ۱۶: خیابان ولیعصر ، بعد از زعفرانیه ، نرسیده به تجریش ، نبش باغ فردوس پلاک ١١ ☎️ ٠٢١٢٢٧٠۴٩۵٩
شعبه ١٧: رشت ، خیابان گلسار ، بلوار گیلان ، بعد از خیابان ١٧۵ ، مجتمع پامچال ☎️ ٠١٣٣٣٧٧٣٣٣٠
شعبه ١٨: هفت حوض ، بالاتر از میدان نبوت ، نبش پاساژ نبوت (بزودی)
شعبه ١٩: یزد ، صفائیه ، خیابان منتظرالفرج ، نبش میرداماد ☎️ ٠٣۵٣٨٢٠١٠١٠
شعبه ٢٠: متل قو ، مجتمع تجاری الماس قو (عظیم زاده) ، طبقه همکف ، شماره ۲۴ ☎️ ۱۱۵۴۶۳۳۲۸۶
شعبه ٢١: زعفرانیه ، میدان الف ، خیابان مقدس اردبیلی ، مرکز خرید پالادیوم (بزودی)
شعبه ٢٢: چیتگر ، شهرک گلستان ، بلوار کوهک ، نبش نسیم ۱۶ ، مجتمع تجاری طوبی ٢ ، پلاک ۵ ☎️ ۲۱۴۶۰۸۶۰۷۵
شعبه ٢٣: اصفهان ، سیتی سنتر ☎️ ٠۳۱۳۶۵۵۰۳۶۳
شعبه ٢۴: اکباتان ، بلوار نفیسی ، سه راه مخابرات ، مجتمع کلاسیک ، پلاک ۵ ☎️۲۱۴۴۶۵۴۵۸۶
شعبه ٢۵: بابل ، خیابان شریعتی ، روبروی دانشگاه فنی مهندسی نوشیروانی ، پلاک ۴٨٨١٩ (بزودی) ☎️۱۱۳۲۳۲۰۶۷۹
شعبه ۲۶: میرداماد ، ضلع شمال غربی میدان مادر ، پلاک ٢ (بزودی) ☎️ ۲۱۲۲۲۶۱۰۲۶
شعبه ٢٧: جنت آباد شمالی ، نرسیده به ٢٠متری گلستان ، پلاک ٢۵۵ (بزودی) ☎️ ۲۱۴۴۴۳۶۱۱۷
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
آغاز به کاردانشگاه آزاد اسلامی ...
fa.wikipedia.org ۱۳۶۱/۰۵/۱۰ تاریخ
دانشگاه آزاد اسلامی سامانه‌ای دانشگاهی در ایران و خارج ازایران است و از بزرگ‌ترین مراکز آموزشی در ایران است که کار خود را در ۱۰ مرداد ۱۳۶۱ آغاز کرد. ...ادامه مطلب»

19 استان در سوگ فاجعه منا ...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۷/۱۳ اخبار
پیکر مطهر جمعی از حجاج جان‌باخته شهرستان‌ها که در فاجعه غمبار «منا» قربانی بی‌تدبیری سعودی‌ها شدند، امروز دوشنبه در برخی از مراکز استان‌ها تشییع و برا...ادامه مطلب»

93 سفر مقام های دولت تدبیر و امید به شهرها و روستاهای کشور در هفته گذ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۷/۲۵ اخبار
همزمان با سفر رییس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید به استان مازندران، معاونان رییس جمهوری، وزرا و معاونان آنها در هفته ای که گذشت بیش از 93 سفر به ش...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

از شلمچه تا کربلا- گزارشی از سفرهای ماندگار مقامات دولت تدبیر و امید ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۹/۱۵ اخبار
معاونان رئیس جمهوری، وزرا و معاونان آنها در هفته ای که گذشت بیش از 40 سفر به شهرها و روستاهای مختلف کشور داشتند . معاونان رئیس جمهوری، وزرا و معاونان ...ادامه مطلب»


EOF