نتیجه تحقیقات پزشکی قانونی "آتنا اصلانی" اعلام شد

نتیجه تحقیقات پزشکی قانونی "آتنا اصلانی" اعلام شد ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۴/۲۲ اخبار

کلیدواژه ها:#Isna.ir، #اردبیل، #اردبیلی، #ازدواج، #استان_اردبیل، #اسلامی، #النگو، #انقلاب، #انگشتر، #ایران، #ایسنا، #بازرسی، #تریاک، #تیرماه، #خانه، #خبر، #خدا، #دادستان، #دادگستری، #روزنامه_ایران، #زیپ، #ساک، #سپاه، #سینما، #شهرستان، #فرماندار، #قانونی، #قتل، #مجازی، #مردم، #کشف، #گوشواره

دادستان عمومی و انقلاب استان اردبیل گفت: پس از بررسی‌های انجام یافته سرانجام نتیجه تحقیقات پزشکی قانونی "آتنا اصلانی" مشخص شد و در نهایت تیم پزشکی آثار آزار و اذیت جنسی را تائید کرد.
‌به گزارش خبرنگار ایسنا ، ناصر عتباتی در جمع خبرنگاران در اردبیل افزود: پس از بررسی‌های انجام یافته سرانجام نتیجه تحقیقات پزشکی قانونی "آتنا اصلانی" دختر هفت ساله پارس‌آبادی مشخص شد و در نهایت تیم پزشکی آثار آزار و اذیت جنسی را تائید کرد.
وی گفت: علی‌رغم این‌که مدت طولانی از زمان مرگ این دختر 7ساله می گذرد ولی تحقیقات پزشکی قانونی این موضوع را تائید کرد و پرونده وارد فاز جدیدی شد که تمامی اقدامات و بررسی‌های لازم در این زمینه همچنان با جدیت و اهتمام ویژه ادامه دارد تا بتوانیم تمامی رازهای پنهان این ماجرای پر فراز و نشیب را برای همگان مشخص کنیم. این اطمینان به خانواده مقتول و اهالی شهرستان پارس‌آباد می‌دهیم که این پرونده در سریع‌ترین زمان رسیدگی خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: قاتل ۴۲ ساله ، متاهل ، دارای 2 فرزند و سابقه دار است.
وی به خانواده مقتول و اهالی شهرستان پارس آباد اطمینان داد که این پرونده در سریع‌ترین زمان رسیدگی خواهد شد و گفت: وفق دستور ریاست محترم دادگستری استان اردبیل و با نظارت دادستان مرکز استان ، کلیه روند پرونده به صورت فوق العاده و خارج از نوبت مورد بررسی و رسیدگی قرار خواهد گرفت.
آتنا اصلانی کودک 7 ساله اهل پارس آباد حدود سه هفته قبل برای دیدن پدرش از خانه خارج شد و به خانه باز نگشت تا این‌که دو روز گذشته پلیس جسد او را در خانه مظنونی که بازداشت شده بود ، پیدا کرد. متهم که از 5 روز بعد از دزدیده شدن آتنا مورد بازجویی قرار داشت ، جسد دختربچه را به طور ماهرانه‌ای در پارکینگ خانه خود جاسازی کرده بود.
راز جنایت قاتل حیله‌گر و آشنا
http://www.isna.ir/news/96042212583 /
اسماعیل رنگرز ضمناً سعی داشت ظن پدر و مادر آتنا را متوجه دیگران کند و بقبولاند دخترشان توسط یک مرد غریبه که ساکن شهر دیگری است ربوده شده است. این قاتل حیله‌گر حتی وقتی مردی از ساکنان همان محله خودش را حلق‌آویز کرد ، سعی کرد به والدین آتنا تلقین کند که همین مرد دخترشان را سر به نیست کرده است.
به گزارش ایسنا ، روزنامه ایران نوشت: « در پی اعترافات مرد شیطان‌صفتی که آتنا ، دختر ۷ ساله پارس‌‌آبادی را طی جنایت هولناکی ربوده و به قتل رسانده است ، مقامات قضایی اعلام کردند ، بازپرس سرگرم تنظیم پرونده اتهامی این جنایتکار بیرحم است تا هر چه زودتر قضات دادگاه کیفری محاکمه او را آغاز کنند. این جنایتکار ۴۰ ساله که بیش از دو هفته به طور شبانه‌روزی در برابر جمع کارآگاهان بازجو لب به اعتراف نمی‌گشود ، سرانجام در حدود ساعت ۲ بامداد آخرین شب بازجویی یکباره گفت: قتل را قبول می‌کنم. من این دختربچه را به خلوتگاه کشاندم و خفه‌اش کردم. کارآگاهان که آثار خستگی ناشی از بازجویی چندین ساعته بر چهره‌هایشان پیدا بود ، با شنیدن این حرف به هیجان آمدند و توضیح بیشتری از او خواستند.
یکی از بازجوها پرسید: ما روزهایی که در جست وجوی آتنا کوچه به کوچه می‌گشتیم تو را هم در میان جمعیت می‌دیدیم...
مرد جنایتکار جواب داد:درست تشخیص داده‌اید. من هم همراه با پدر آتنا و سایر افراد خانواده‌اش به هر جا سر می‌زدم تا کسی به من سوءظن پیدا نکند.
- چگونه این دختربچه بیگناه را ربوده‌ای و کشته‌ای؟
- بعضی از روزها همراه پدرش می‌آمد مقابل مغازه‌ام و کنار بساط پدرش مشغول بازی می‌شد و دیدن طلاهایش وسوسه‌ام می‌کرد. گاهی هم به مغازه‌ام می‌آمد و آب می‌خورد. آن روز هم وقتی آتنا وارد مغازه‌ام شد دهانش را محکم گرفتم تا به خلوتگاه مغازه‌ام بکشانم اما شروع به تقلا کرد و خواست دستم را گاز بگیرد. من هم آن قدر دستم را روی دهانش فشار دادم که از تقلا افتاد و خفه شد. دیدم دیگر نفس نمی‌کشد. جنازه‌اش را توی کیسه‌ای انداختم و بردم توی پارکینگ که خلوت بود. چشمم به یک بشکه پلاستیکی بزرگ افتاد ، جسدش را توی بشکه انداختم و رویش را پوشاندم تا هر وقت محل خلوت شد در تاریکی غروب ببرم و در بیرون از شهر بیندازم. چند روزی فرصتی پیش نیامد تا این که پلیس به من هم مظنون شد. چند نفر دیگر هم مثل من با سوءظن پلیس روبه‌رو شده و در بازداشت به سر می‌بردند. هر روز هم من را به بازجویی می‌بردند اما لب به اعتراف باز نمی‌کردم.
گزارش پلیس حاکی‌ است پس از پیدا شدن جسد آتنا در بشکه پارکینگ ، کارآگاهان ضمن بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف پارکینگ و کارگاه رنگرزی این مرد جنایتکار ، او را به‌ عنوان قاتل مورد شناسایی قرار دادند که سرانجام مجبور شد به قتل آتنا اعتراف کند.
به گزارش پلیس ، پدر آتنا مرد دستفروشی است که در مقابل کارگاه رنگرزی مرد جنایتکار بساط پهن می‌کرد و به فروش پوشاک می‌پرداخت و به گفته شاهدان ، آتنا هم بعضی از روزها پدرش را همراهی می‌کرد تا کمک‌رسانش باشد. غروب روزی که آتنا ناپدید شد ، پدرش در برگشت به‌ منزل متوجه غیبت او شد و سراغش را از ساکنان خانه گرفت و همسرش با تعجب گفت: آتنا مگر با تو نبود؟ زن و شوهر به این ترتیب متوجه غیبت دختر خردسال شدند و همان شب از پلیس برای یافتن آتنا کمک خواستند. جست‌وجو روزها ادامه یافت اما اثری از آتنا به دست نیامد و سرانجام مأموران به فکر بازبینی دوربین‌های مداربسته افتادند که در مقابل یک بانک و مغازه‌های اطراف محل بساط پدر آتنا نصب شده بود که همان محدوده می‌توانست محل گذر این پدر و دختر باشد.
ابتدا تصاویر دوربین مداربسته بانک را بازبینی کردند و سپس نوبت به تماشای تصاویر ضبط شده مغازه‌ها رسید. کارآگاهان پلیس با دیدن این فیلم‌ها به هیجان آمدند. آتنا را دیدند که در تصویر ضبط شده دوربین یکی از مغازه‌ها ظاهر شد. این دوربین نشان می‌داد که در حال گذر از مقابل این مغازه است اما با کمال تعجب متوجه شدند در دوربین مداربسته مغازه بعدی اثری از او نیست.
کارآگاهان متوجه شدند آتنا در همین مسیر که به مغازه رنگرزی قاتل می‌رسد ، ناپدید شده و ضمن تحقیق چند کاسب گفتند آتنا گاهی برای نوشیدن آب به همین مغازه رنگرزی می‌رفت. به این ترتیب کارآگاهان به رنگرز ۴۰ ساله ظنین شدند و او را بازداشت کردند اما این مرد طی بازجویی‌های دو هفته‌ای منکر ربودن آتنا شد تا سرانجام به جنایتی که مرتکب شده بود ، اعتراف کرد.
دادستان پارس آباد می‌گوید: کارآگاهان جنایی پس از ۶۰ ساعت تماشای دقیق و بازبینی فیلم‌های چند دوربین مداربسته به یقین رسیدند که دختربچه مقابل مغازه رنگرزی قاتل ناپدید شده و از آن پس اثری از آتنا در دوربین‌های مداربسته بعدی دیده نمی‌شد و مأموران کشف جرم یقین پیدا کرده بودند که در همین نقطه یعنی مغازه رنگرزی ناپدید شده و احتمالاً وارد همین مغازه شده است. در ادامه تحقیقات سرنخ مهمی پیدا کردیم و متوجه شدیم مرد رنگرز در ساختمانی که زندگی می‌کند پارکینگ ندارد و خودرویش را جای دیگری پارک می‌کند. در یک کوچه فرعی در نزدیکی محل زندگی او ساختمانی بود که در طبقه اول آن مغازه‌ای وجود داشت و تبدیل به پارکینگ شده بود. صاحب ساختمان این پارکینگ را در اختیار مرد رنگرز قرار داده بود تا خودرویش را آنجا پارک کند. با این اطلاعات دستور بازرسی پارکینگ صادر شد و به همراه مأموران پلیس ، بازپرس پرونده و پزشکی قانونی راهی آنجا شدیم. عصر دوشنبه ۱۹ تیرماه در حالی که ۲۰ روز از گم شدن آتنا می‌گذشت مأموران وارد پارکینگ شدند و در داخل پارکینگ یک بشکه پلاستیکی دیدند که در گوشه‌ای قرار داشت. وقتی در بشکه باز شد ، دیدند پر از خاک است. زیر خاک به یک کیسه پلاستیکی رسیدند که داخل کیسه یک گونی بود ، در آن را که باز کردند یک ساک پارچه‌ای دیدند. پس از باز شدن زیپ ساک ، جسد دختربچه گمشده در داخل آن پیدا شد. بررسی‌ها نشان می‌داد که مدت‌ها از مرگ او می‌گذرد و به یقین در همان زمانی که ناپدید شده بود ، به قتل رسیده است. به گفته دادستان مرد رنگرز که معتاد است ، به دروغ گفت چند روز پیش قاچاقچیان بشکه پلاستیکی را به داخل پارکینگ آوردند و به او گفتند که داخل آن بسته‌های تریاک است ولی نمی‌دانسته داخل بشکه جسد دختربچه گمشده است. اما این مرد جنایتکار که سعی داشت خودش را بیگناه جلوه دهد ، سرانجام نیمه‌های شب اعتراف کرد.
دادستان پارس آباد گفت: پس از اعترافات این مرد جنایتکار ، مأموران طلاهای دختربچه را در مغازه او پیدا کردند تا این که این جانی بیرحم پس از حدود ۲ هفته با پیدا شدن جسد آتنا در پارکینگ راز جنایت خود را فاش کرد.
چرا طلاهایش را دزدیدم
رنگرز جنایتکار در آخرین مرحله بازجویی درباره سرقت النگوهای آتنای ۷ ساله گفته است: من بدهی داشتم و نمی‌دانستم چک‌هایی را که به طلبکاران داده بودم ، چگونه پرداخت کنم وقتی چشمم به النگوهای دختربچه افتاد تصمیم به سرقت آنها گرفتم. این النگوها را در مغازه‌ام جاسازی کردم تا سر فرصت بفروشم تا چکم وصول شود.
به گفته مأموران تحقیق این مرد ۴۰ ساله که همسر و فرزندانی دارد ، دارای سابقه کیفری است و اعتیاد به مواد مخدر دارد.
این مرد جنایتکار به نام اسماعیل ۱۵ سال پیش از همسر اولش جدا شده و سپس با زن دیگری ازدواج کرده است.
قاتل در همه جست‌وجوها همراه خانواده آتنا بود
دوست پدر آتنا ، مردی که از لحظه ناپدید شدن آتنا با پدرش همراه و شماره تلفنش در فضای مجازی منتشر شده بود تا اگر کسی از دخترک خبری دارد به آنها اطلاع دهد ، در گفت‌و‌گو با خبرنگار « ایران » گفت: « قاتل را می‌شناسم. مرد موزی با چشم‌های زردرنگ که نگاهش ترس خاصی دارد. هر روز پدر آتنا وانتش را در مقابل مغازه این مرد جنایتکار پارک می‌کرد تا لباس‌هایی را که داخل وانت بود بفروشد. معمولاً آتنا هم با پدرش همراه بود و در همان اطراف بازی می‌کرد. از خانه پدر آتنا تا محلی که دخترک ناپدید شد چند دقیقه بیشتر راه نیست. »
او ادامه داد: « مرد رنگرز ، یکی از افرادی بود که در تمام مراحل تحقیق و جست وجو برای یافتن آتنا با ما بود و هر آن چه ما در مورد آتنا می‌دانستیم او هم باخبر می‌شد ولی چه می‌دانستیم که او عامل قتل همین دخترک است و با ما همراه شده تا متوجه شود که مسیر تحقیقات پلیس به کجا می‌رسد. از آنجایی که او آگاهی کامل به منطقه داشت و می‌دانست کدام دوربین‌ها فعال هستند ، طوری بچه را به مغازه‌اش برده بود که دوربین‌ها تصویرش را ضبط نکنند. به همین دلیل زمانی هم که پلیس به بررسی دوربین‌های مداربسته پرداخته بود ، هیچ ردی از این قاتل به دست نیاورد. حتی او می‌دانست که پلیس قرار است برای یافتن دخترک سگ جست‌وجوگر بیاورد و برای همین هم یک سری کارهایی را انجام داده بود تا سگ‌ها متوجه نشوند که او دخترک را به داخل مغازه‌اش برده و کشته است. اما این که چطوری به او ظنین شدند را نمی‌دانم ولی خوب می‌دانم که مرد رنگرز اطلاعات زیادی از فعالیت پلیس داشت. دوربین‌ها آخرین بار حدود ساعت ۴ بعد از ظهر تصویر آتنا را گرفته بودند و بعد از آن دخترک به طرز مرموزی ناپدید شده بود. »
این شاهد جوان گفت: « فقط خدا می‌داند که در این مدت چه به خانواده آتنا گذشت. مادر آتنا نمی‌تواند حرف بزند و هنوز شوکه است و تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارد. آنها به غیر از آتنا یک دختر ۳ ساله دیگر هم دارند و نمی‌توانم بگویم که این پدر و مادر وقتی خبر کشف جسد و دستگیری قاتل را شنیده‌اند چه بر آنها گذشته است. »
به گزارش خبرنگار حوادث « ایران » ، جسد آتنا که در حدود سه هفته درون بشکه قرار داشت ، به اداره پزشکی قانونی انتقال یافته تا مورد آزمایش متخصصان قرار گیرد و قرار است دادستان مرکز استان نیز بر روند آزمایشات تخصصی پزشکان قانونی نظارت داشته باشد. گزارش‌ها نشان می‌دهد قاتل این دختر بچه ، چند سابقه کیفری از جمله کودک ربایی و تجاوز به عنف نیز داشته است.
تأیید آزار و اذیت دختر ۷ ساله
قاضی ناصر عتباتی ، دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفت: نتیجه تحقیقات پزشکی قانونی نشان می‌دهد « آتنا اصلانی » ، دختر هفت ساله پارس‌آبادی پیش از قتل هدف آزار و اذیت جنسی قرار گرفته است. با این نتیجه پرونده وارد فاز جدیدی شده تا ابهامات آن برطرف شود.
وی افزود: این پرونده به صورت فوق‌العاده وخارج از نوبت بررسی و رسیدگی می‌شود.
خشم و غم مردمی از مرگ دلخراش آتنا
حدود ۳۰ روز پیش بود که عکس این دختر در شبکه‌های مجازی توسط کاربران دست به دست شد تا شاید فرجی حاصل شود و آتنا اصلانی به آغوش گرم خانواده‌اش برگردد. کار به جایی رسید که برخی از بازیگران و هنرمندان سینما و تلویزیون نیز برای پیدا کردن آتنا اصلانی در صفحات شخصی‌شان از مردم برای پیدا کردن دختربچه اردبیلی کمک خواسته بودند اما با انتشار خبر قتل آتنا ، شهر پارس‌آباد اردبیل در ماتم فرو رفت و مردم از خشم به خیابان‌ها ریختند و منزل قاتل را سنگباران کردند و سعی کردند مغازه‌اش را به آتش بکشند. در همین خصوص دادستان شهر پارس‌آباد با حضور میان مردم آنها را به آرامش دعوت کرده است؛ در حالی که مردم خشمگین خواستار اشد مجازات برای اسماعیل رنگرز قاتل آتنا اصلانی هستند.
حیله‌گری‌های قاتل
همانگونه در این گزارش عنوان شد اسماعیل ، قاتل حیله‌گری که آتنا را ربوده و به قتل رسانده بود ، پس از پنهان کردن جسد این دختر در پارکینگ انفرادی‌اش ، به‌ عنوان یک آشنای دلسوز ، با والدین آنها اظهار همدردی می‌کرد و آنها را در جست وجوها برای یافتن این دختربچه همراهی می‌کرد. اسماعیل رنگرز ضمناً سعی داشت ظن پدر و مادر آتنا را متوجه دیگران کند و بقبولاند دخترشان توسط یک مرد غریبه که ساکن شهر دیگری است ربوده شده است. این قاتل حیله‌گر حتی وقتی مردی از ساکنان همان محله خودش را حلق‌آویز کرد ، سعی کرد به والدین آتنا تلقین کند که همین مرد دخترشان را سر به نیست کرده است. به گفته یکی از شاهدان این مرد جنایتکار بسیار خوب نقش خود را بازی کرد تا راز جنایتش فاش نشود و بعد چنین وانمود کرد که مرد ناشناسی به خاطر سرقت ۶ النگو ، انگشتر و گوشواره همراه آتنا این دختر را ربوده است.
وداع با کودک ۷ ساله
ظهر دیروز پیکر آتنا اصلانی بر دوش خیل عظیمی از مردم در آق مزار این شهر به خاک سپرده شد. در این مراسم فرماندار ، دادستان ، فرماندهان نیروی انتظامی ، هنگ مرزی و سپاه ، شوراهای اسلامی شهر و شهردار ، جمعی از رؤسای ادارات و... حضور داشتند. به گفته شاهدان ازدحام جمعیت در مراسم به حدی بود که انتقال پیکر این دختربچه ۷ ساله به گورستان با سختی انجام شد. در ادامه پدر و مادر آتنا اصلانی از مردم شهرشان به خاطر همدردی و همراهی‌شان قدردانی کردند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سخنگوی قوه قضاییه: محمدعلی نجفی به ۲ سال حبس و قصاص نفس محکوم شد ...
isna.ir ۱۳۹۸/۰۵/۱۰ اخبار
سخنگوی قوه قضاییه از محکومیت محمدعلی نجفی به دو سال حبس به جرم حمل سلاح غیر مجاز و قصاص نفس به جرم قتل میترا استاد خبر داد. به گزارش ایسنا، غلامحسین ا...ادامه مطلب»

مرگ در حبس؛ از سعید امامی تا سیدامامی ...
isna.ir ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ سیاست
جای مرموزی است. تصور بیشتر آدم‌ها از اتفاقات داخل آن، زاییده فیلم‌ها یا در بهترین حالت، حاصل خاطرات راست و دروغ کسانی است که پایشان به آنجا باز شده اس...ادامه مطلب»

۸ شگفت ‌انگیز سیاست ایران...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ مردم
سیاست در جمهوری اسلامی چهره‌های زیادی را در این ۴۲ سال به خود دیده است؛ از سیاسیون محافظه‌کار، تا سیاست‌مداران رادیکال، از منتقدان داخل نظام تا معاندا...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

قتل محمدرضا کلاهی عامل انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در هلند ...
tarikhirani.ir ۱۳۹۴/۰۹/۲۴ تاریخ
از کلاهی قاتل تا معتمد مقتول تاریخ ایرانی: در سی‌وهشتمین سالگرد شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ نفر از مسئولان نظام در هفتم تیر ۱۳۶۰، اطلاعات جدیدی از...ادامه مطلب»


EOF