توضیح سازمان زندان‌ها درباره فوت ساسان نیک نفس

توضیح سازمان زندان‌ها درباره فوت ساسان نیک نفس ...
khabaronline.ir ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ ارتش

کلیدواژه ها:#Khabaronline.ir، #استان_تهران، #انقلاب، #بیمارستان، #تبلیغ_علیه_نظام، #تزریق، #تهران، #خبرآنلاین، #خبرگزاری، #خبرگزاری_خبرآنلاین، #خرداد، #زندانی_سیاسی، #ساسان، #فشافویه، #فیروزآبادی، #قوه_قضائیه، #لقمان، #پزشک

در پی فوت زندانی ساسان نیک نفس روابط عمومی زندان‌های استان تهران با انتشار اطلاعیه ای توضیحاتی در این خصوص ارائه کرد.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان‌های استان تهران ، زندانی ساسان نیک نفس فرزند محمد با محکومیت ۵ سال حبس از سوی دادسرای عمومی تهران وارد زندان شده و در اندرزگاه ۶ زندان اسکان داشته است.
نامبرده در بدو ورود و در فرآیند تکمیل پرسشنامه‌های شخصیت اعلام داشته سابقه یک نوبت اقدام به خودکشی از طریق مصرف قرص داشته است.
بر اساس اعلام بهداری ندامتگاه زندانی فوق الذکر روزانه داروهای مراقبت تحت نظری از سوی بهداری زندان دریافت و انسولین قلمی که توسط خانواده تهیه می‌گردید در داخل اندرزگاه تزریق می کرده است.
این زندانی در طول مدت زمان حضور در زندان تاکنون حدوداً ۳۵ مرتبه توسط پزشکان متخصص اعم از اعصاب و روان ، دندانپزشکی ، متخصص داخلی ، روانپزشک ، روانشناس و پزشک عمومی ویزیت گردیده و در چهار نوبت با هماهنگی دادیار ناظر زندان به مراکز درمانی و آزمایشگاهی خارج از ندامتگاه اعزام شده بود.
نامبرده در مورخ ۰۰/۰۳/۱۵ ۱۴ ساعت ۷:۴۰ به علت خروج ترشحات خونی از دهان و بینی به بهداری واحد ۲ اعزام و تشخیص پزشک وقت به علت کاهش سطح هوشیاری در ساعت ۰۸:۰۰ به بهداری مرکز اعزام می‌گردد و اقدامات درمانی توسط پزشک متخصص طب اورژانس انجام می‌گیرد و بنا به اظهارات پزشک معالج نامبرده پس از سیر انجام اقدامات درمانی حال عمومی وی مساعد و اقدام به مصرف آب و دو قاشق غذا به دلیل عدم افت قند می‌نماید و شرایط جسمانی رو به بهبودی بوده است که طی مکالمه‌ای که با پزشک داشته است اعلام می‌دارد از احدی زندانیان چند عدد قرص گرفته و مصرف نموده و پس از مصرف شرایط وی نرمال نبوده است که نامبرده مجدداً تشنج کرده و بنا به تشخیص پزشک سریعاً در ساعت ۱۷:۲۰ به صورت اورژانسی به بیمارستان فیروزآبادی منتقل می‌شود و در نهایت این زندانی در بیمارستان فوت می‌شود.
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D9%86_%D9%86%DB%8C%DA%A9%E2%80%8C%D9%86%D9%81%D8%B3
ساسان نیک‌نفس (درگذشتهٔ ۱۷ خردادماه ۱۴۰۰) زندانی سیاسی هوادار نظام پادشاهی بود. او به دلیل بیماری امکان تحمل حبس را نداشت اما بازداشت و زندانی شد نهایتاً در زندان فشافویه تهران پس از دو روز بی‌خبری از وضعیت و محل نگهداری‌اش درگذشت. نیک نفس در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ۸ سال حبس محکوم شده بود.
بیماری
ساسان نیک نفس به بیماری صرع مبتلا بوده و به علت بیمار امکان تحمل زندان را نداشته‌است و نهایتاً در روز ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ در زندان فشافویه با خون‌ریزی بینی و دهان با توجه به بیماری قبلی به بهداری زندان و به گفته مقامات قضایی پس از آن در بیمارستان لقمان فوت می‌کند.
اطلاعیه قوه قضائیه
بنابر ادعای قوه قضائیه ساسان نیک نفس پیش از این یکبار خودکشی کرده‌است و در ساعت ۷:۴۰ روز ۱۵ خرداد به علت خروج ترشحات خونی از دهان و بینی به بهداری منتقل و به علت کاهش سطح هوشیاری به بهداری مرکز اعزام می‌گردد و اقدامات درمانی توسط پزشک متخصص طب اورژانس انجام می‌گیرد و بنا به اظهارات پزشک معالج نامبرده پس از سیر انجام اقدامات درمانی حال عمومی وی مساعد و اقدام به مصرف آب و دو قاشق غذا به دلیل عدم افت قند می‌نماید و شرایط جسمانی رو به بهبودی بوده‌است که طی مکالمه‌ای که با پزشک داشته‌است اعلام می‌دارد از احدی زندانیان چند عدد قرص گرفته و مصرف نموده و پس از مصرف شرایط وی نرمال نبوده‌است که نامبرده مجدداً تشنج کرده و بنا به تشخیص پزشک سریعاً در ساعت ۱۷:۲۰ به صورت اورژانسی به بیمارستان فیروزآبادی منتقل می‌شود و در نهایت این زندانی در بیمارستان فوت می‌کند.
دادگاه
دی ماه سال ۱۳۹۸ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۵ سال زندان ، به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال زندان و برای اتهام توهین به رهبری به دو سال زندان محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدید نظر تأیید شد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

مرگ در حبس؛ از سعید امامی تا سیدامامی ...
isna.ir ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ سیاست
جای مرموزی است. تصور بیشتر آدم‌ها از اتفاقات داخل آن، زاییده فیلم‌ها یا در بهترین حالت، حاصل خاطرات راست و دروغ کسانی است که پایشان به آنجا باز شده اس...ادامه مطلب»

مرگ محمدرضا شاه پهلوی در مصر...
1host2u.com ۱۳۵۹/۰۵/۰۵ تاریخ
در یازدهم اردیبهشت ۱۳۵۴ پزشک شاه تشخیص داد که شاه مبتلا به سرطان غدد لنفاوی شده‌است. هر چند شاه این موضوع را برای سه سال حتی از فرح نیز پنهان کرده‌بود...ادامه مطلب»

گزارشی از زندگی تهی دستان در حاشیه تهران/ کار برای ساعتی هزار تومان دس...
khabaronline.ir ۱۳۹۳/۰۴/۲۱ اقتصاد
گزارشی از زندگی تهی دستان در حاشیه تهران/ کار برای ساعتی هزار تومان دستمزد اقتصاد > اقتصاد سیاسی - بی پولی،بیکاری،اعتیاد، مهاجران پاکستانی و افغانی و ...ادامه مطلب»

قطع روابط دیپلماتیک ایران و کانادا...
parseed.ir ۱۳۹۱/۰۶/۱۷ تاریخ
در ۷ سپتامبر ۲۰۱۲ برابر با ۱۷ شهریور ۱۳۹۱، وزارت امور خارجه کانادا با اعلام بستن سفارت خود در تهران و عنصر نامطلوب توصیف کردن کارمندان سفارت ایران در ...ادامه مطلب»


EOF