جستجو:کلیدواژه=مظفرالدین‌شاه

داستان نخستین خودرو در ایران (فیلم)...
asriran.com ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ تاریخ
رنو، نخستین خودرویی بود که چرخش در ایران چرخید. داستان ورود آن و سرگذشتش را در این قسمت از «ایران به روایت آثار» ببینید. فیلم کیفیت خوب: https://cdn....ادامه مطلب»

مثلث عشقی ناصرالدین‌شاه با دو خواهر ...
scinote.ir ۱۳۹۶/۱۱/۲۶ تاریخ
ناصرالدین‌شاه در سال‌های پایانی عمر، عاشق خواهر یکی از همسران خود می‌شود. همسرش خانم‌باشی که با این وصلت موافق نبوده شاه را تهدید می‌کند. سرانجام شاه ...ادامه مطلب»

وقتی غارنشین‌ها و مظفرالدین‌شاه سلفی می‌گرفتند ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۴/۱۲ رسانه
اگر معناي سلفي را به هر نحوي از «اعلام وجود من» نسبت دهيم، آنگاه قدمتي به درازاي تاريخ خواهد يافت؛ حتي آن زمان كه انسان‌هاي نخستين، اثر كف دست خود را ...ادامه مطلب»

وقتی نوه مظفرالدین‌شاه نخست‌وزیر پهلوی می‌شود ...
mashreghnews.ir 06/05/1961 تاریخ
در شانزدهم ارديبهشت ماه 1340، و پس از استعفاي جعفر شريف امامي، «علي اميني» عهده دار نخست وزيري ايران گشت. گروه تاریخ مشرق- دكتر علی امینی ‌مجدی فرزند ...ادامه مطلب»

تصويب منشور ملل متفق توسط مجلس شوراي ملي (1324 ش) ...
rasekhoon.net 04/09/1945 تاریخ
تصویب منشور ملل متفق توسط مجلس شورای ملی (1324 ش) مجلس شورای ملی در جریان جنبش مشروطه و بر پایه اولین قانون اساسی ایران تشکیل شد و همراه با مجلس سنا، ...ادامه مطلب»

تشكيل و آغاز به كار نيروي دريايي ايران (1311 ش)...
rasekhoon.net 05/11/1932 تاریخ
تشكیل و آغاز به كار نیروی دریایی ایران (1311 ش) در دوران قاجاریه تا زمان ناصرالدین‌شاه، توجهی به توسعه نیروی دریایی نشد. ناصرالدین شاه به منظور توسعه ...ادامه مطلب»

اعدام محمود پولادین به جرم کودتا علیه رضاشاه ...
asriran.com 14/02/1928 تاریخ
رضا خان بعد از موفقیت‌اش در کودتای سوم اسفند و تصاحب قدرت و بعد از آنکه طرح کودتای پولادین علیه خود را کشف و خنثی و وی را در دادگاه به اعدام محکوم کرد...ادامه مطلب»

سالروز مرگ عین‌الدوله صدراعظم دورهٔ مظفرالدین‌شاه و از مخالفان سرسخت م...
donya-e-eqtesad.com 02/11/1927 تاریخ
در روز ۱۰ آبان ۱۳۰۶ هجری شمسی‌عبدالمجید‌میرزا عین‌الدوله، صدراعظم دوران قاجار و نوه فتحعلی شاه درگذشت. رفتار عین‌الدوله حاکم تهران با بازرگانان و به ف...ادامه مطلب»

مرد درباری مشروطه خواه شد حکیم الملک، وزیر مالیه...
donya-e-eqtesad.com 26/07/1910 تاریخ
حسین رهبریان کارشناسی ارشد تاریخ ایران اسلامی ابراهیم حکیمی معروف به حکیم‌الملک از درباریان دوره مظفرالدین‌شاه بود که در آستانه انقلاب مشروطه به صف ...ادامه مطلب»

تشکیل اولین دولت قانونی مشروطه توسط نصرالله مشیرالدوله ...
1host2u.com 07/10/1906 تاریخ
مشیرالدوله از ۱۳۱۲ وزیر لشکر شد و در ربیع‌الثانی ۱۳۱۷ با فوت وزیر خارجه محسن خان مشیرالدوله، وزارت خارجه و لقب مشیرالدوله را به او سپردند. او در زمان ...ادامه مطلب»


صفحه:


EOF